18.2.2012 otevřeno: 776 x

Vysoká vítězství favoritů, Dukla i Lovosice suverénní

V 17. kole byla v dnešním večeru odehrána jen dvě utkání a obě skončila vysokými vítězstvími domácích celků. Lovosice převálcovaly Třeboň, Brno se marně vzpouzelo Dukle.

Tipgames extraliga – 17. kolo

Lovosice – Třeboň 29:23 (16:12)

Hosté přijeli na sever Čech povzbuzeni ziskem prvního vítězství v minulém kole. Na jejich výkonu se to ovšem vůbec neprojevilo, ve 13. minutě to tak bylo 8:3 a trenér Třeboňských si bral time-out. Po něm se hra na chvíli vyrovnala, ale do přestávky v pohodě hrající domácí opět náskok navýšili na poločasových 16:12. Prakticky stejný scénář se odehrával i ve druhém poločase. Domácí s přehledem udržovali dostatečný náskok, a když to bylo patnáct minut před koncem o deset (24:14), utkání už se jen dohrávalo. Na straně hostů se líbil Loskot, v domácím dresu pak vynikal nejlepší střelec Škvařil doplňovaný Kolomazníkem s Jelínkem.

Nejlepší střelci Lovosic: Škvařil 6, Jelínek 5, Kolomazník 5
Nejlepší střelci Třeboně: Kotlaba 8/4, Nohava 5, Loskot 4
Sedmimetrové hody: 1/0 – 5/4, vyloučení: 6 – 6 (ČK Čapek), rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 420

Dukla – Brno 30:21 (14:9)

Velmi podobný průběh mělo i utkání v hlavním městě. Loňský mistr překvapení nepřipustil. Domácí hráči vycházeli z dobře organizované obrany, za kterou standardně vysoký výkon podával Petržala a brzy vedli (3:1, 5:2, 9:6). Rozhodující náskok získali hráči Dukly šňůrou tří branek kolem 20. minuty první půle (12:7). Svůj náskok navyšovala Dukla i ve druhém poločase. Bylo to trochu jako na houpačce. Na sérii tří branek domácích navazovaly dvě až tři branky hostů. Nakonec se domácí prostříleli k třicítce, ale rozdíl o deset brněnský Hubáček nepřipustil.

Nejlepší střelci Dukly: Lehocký 6, Mráz 5/1, Tesař 4, Sýkora 4
Nejlepší střelci Brna: Hubáček 9/2, Mičola 2, Korejčík 2, Zima 2, Večeřa 2
Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/3, vyloučení: 7 - 3 (přímá ČK Kudla), rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 110