23.4.2011 otevřeno: 2188 x

Nepovedená koncovka připravila Zubří o další body

Na sváteční podvečer byly naplánovány další dva zápasy nadstavbové části ZUBR Extraligy. V utkání dolní šestice hostilo Brno Kopřivnici a z utkání, v němž padlo jednasedmdesát branek, vyšli domácí vítězně. O to méně branek viděli diváci v Zubří. V dramatické koncovce zde domácí body nevybojovali.

ZUBR Extraliga – skupina o 1. – 6. místo – 4. kolo

Zubří – Dukla 20:21 (11:11)

V zápasech Zubří rozhodují koncovky. Ve dvou předcházejících se mohli Valaši alespoň trochu radovat, z obou si odnesli alespoň bod. Jinak tomu ale bylo dnes v podvečer, kdy se poslední vteřiny lépe vydařily Dukelským. Po prvních osmi minutách poslal Mika svůj tým do tříbrankového vedení 5:2, o pět minut později už však Pražané vyrovnali na 5:5 a bylo jasné, že se v Zubří odehraje ještě obrovské drama. O tom svědčilo i poločasových 11:11. Podobně vyrovnaný jako závěr prvního poločasu byl i poločas druhý. Dál než na rozdíl dvou branek se Valaši svému soupeři vzdálit nedokázali, tento náskok ale udržovali až do 50. minuty (19:17). Domácí si však v závěru vybrali slabou chvilku a ta je připravila o body. Zubří za posledních deset minut nebylo schopné brankově zakončit, naopak do Malinovy branky padly čtyři góly v řadě a rázem to bylo 19:21. V poslední minutě Mika sice poslední brankou utkání korigoval na závěrečný jednobrankový rozdíl, bohužel však pro domácí, kteří po celé utkání drželi vedení na své straně, ve prospěch hostující Dukly.

Nejlepší střelci Zubří: Mika 5/2, Kašný 3. Dědek 3, Stržínek 3, Hrstka 3

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 5, Kotrč 3, Horák 3, Čurda 3

Sedmimetrové hody: 4/2 – 0/0, vyloučení: 4 - 8, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 1000

ZUBR Extraliga – skupina o 7. – 12. místo – 4. kolo

Brno – Kopřivnice 40:31 (18:10)

Veledůležité dva body si v dnešním utkání zajistilo Brno. Do utkání vstupovali oba soupeři se shodným počtem bodů, vítězní domácí se však svému tabulkovému sousedovi po dnešku bodově vzdálili. Že domácímu publiku v dnešním svátečním podvečeru hodlají nadělit vítězství, bylo na výkonu Královopolských patrné od prvních minut. V 8. minutě vedli už 6:1, ve 22. pak 12:4. Nic na tomto trendu nezměnila ani time-outová porada hostujícího trenéra Bartoně. Osmibrankový náskok udrželo Brno i do poločasu. Druhý poločas byl pak hlavně soubojem střelců Hastíka a Hanzelky, který skončil nerozhodně 13:13. Hostům nejen že se nedařilo náskok snižovat, skóre na straně domácích naopak utěšeně narůstalo. Ve 40. minutě prohrávala Kopřivnice už o deset (26:16) a obě strany byly střelecky natolik produktivní, že zapisovateli ani v zápise nestačily kolonky. Výborný výkon podal rovněž domácí gólman Vejtasa. Nebýt řady jeho zákroků, bylo by utkání na góly ještě bohatší.

Nejlepší střelci Brna: Hastík 13/1, Chýlek 9, Hubáček 5

Nejlepší střelci Kopřivnice: Hanzelka 13, Gřes 6/3, Krejčiřík 5

Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 148