15.11.2009 otevřeno: 1667 x

Druhé vítězství Přerova, porazil Frýdek-Místek

Třemi zápasy bylo dopoledne dohráno desáté kolo ZUBR Extraligy. Dva jasní favorité v nich nezaváhaly, podle předpokladů bylo nejdramatičtější utkání v Přerově, kam zavítal Frýdek-Místek. Nováček soutěže se nakonec po výhře 28:24 radoval z druhého vítězství v sezóně.

Karviná - Třeboň 31:27 (15:13)

Výborný výsledek veze z palubovky mistrovské Karviné tým Třeboně, který svému soupeři podlehl 27:31. V 19.minutě byl stav vyrovnaný 9:9 a do konce poločasu se domácím nepodařilo získat více jak dvoubrankový náskok 15:13. Druhá půle byla pro domácí již lepší a Karviná v ní odskočila na rozdíl sedmi branek 27:20. Závěr utkání vyzněl lépe pro hostující celek, který čtyřmi brankami v řadě zkorigoval na konečných 27:31.

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 7, Zdráhala 6, Šulc 5

Nejlepší střelci Třeboně: Jordák 6, Kubík 6/2, Kotlaba 5

Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/2, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Bauer, Tvrdoň, diváků: 726

Alexander Ivanov (Karviná) bráněn třeboňskými Jordákem a Čapkem

Hranice - Jičín 36:27 (18:11)

V televizním duelu proti sobě nastoupily páté Hranice a osmý Jičín. Bodový odstup mezi oběma celky favorizoval domácí hráče a ti také tuto roli potvrdili. V průběhu prvního poločasu se jim dařilo postupně navyšovat brankový náskok a ve 21.minutě vedli rozdílem pěti branek 14:9. Hranicím se vydařily poslední minuty první půle a svému soupeři v nich odskočily na poločasových 18:11. V začátku druhého poločasu se oba týmy střídaly ve skórování, ale definitivní naději vzal Jičínu domácí Indrák, který v rozmezí čtyř minut vstřelil čtyři branky a dostal svůj tým do vedení 24:14. Deset minut před koncem to bylo již 34:20 pro domácí hráče, v závěru ještě Jičín dokázal zkorigovat na konečných 36:27.

Nejlepší střelci Hranic: Indrák 8, Diviš 6, Čadra 4, Bajgar 4, Galus 4/2

Nejlepší střelci Jičína: Rychna 6, Chroustovský 6/1, Kraus 4, Král 4

Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1, vyloučení: 6 (ČK Samiec) - 5, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 350

Přerov - Frýdek-Místek 28:24 (15:14)

Druhého vítězství v sezóně dosáhl nováček z Přerova a bodově tak dostihl právě svého dnešního soupeře z Frýdku-Místku. Domácím se v průběhu první půle podařilo získat až pětibrankové vedení. O pracně získaný náskok ale v závěrečných minutách první půle přišel, když pět branek hostí v rozmezí tří minut zkorigovalo stav na poločasových 14:15. Ve druhé půli se Přerovu podařilo opět odskočit na 20:16, ale ve 42.minutě Dyba čtvrtou brankou Frýdku-Místku srovnal na 20:20. Přerov vítězství na svoji stranu definitivně převážil vydařeným úsekem mezi 19.-24.minutou, kdy pěti brankami v řadě utekl na 27:23. V závěrečných pěti minutách padly jen dva góly, které již na vítězství Přerova nemohly nic změnit .

Nejlepší střelci Přerova: Pernička 7/1, Kavka 6, Bechný 4/2, Zemánek 4

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Vacula 6, Dyba 4/1, Straka 4/2, Pavlík 4

Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3, vyloučení: 5 (ČK přímá Heider) - 3, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 195