14.11.2009 otevřeno: 1537 x

Další cenný skalp na účet Plzně, vyhrála v Lovosicích

Přesně podle očekávání bylo k vidění dramatické a kvalitní utkání v Lovosicích. Na sever Čech zavítala Plzeň, která v letošní sezóně vynikajícími výkony drží minimální odstup od první příčky. A další dva body si dokázala připsat i dnes, když v závěru zápasu otočila utkání ve svůj prospěch. V dalších dvou zápasech se překvapení nekonalo a bezpečně v něm zvítězily domácí týmy.

ZUBR Extraliga – 10.kolo

Dukla Praha – Kopřivnice 27:20 (13:9)

Celou první půli vydrželi hráči Kopřivnice s domácími držet krok, aby Dukla utkání zlomila ve svůj prospěch dobrým vstupem do druhé půle. Až do 22.minuty byl zápas zcela vyrovnaný. Závěrečné minuty se vydařily Dukle, která je vyhrála poměrem 5:1 a díky tomu i celý první poločas 13:9. Vyšel jí také začátek druhé půle, ve které Kopřivnice poprvé skórovala až po dvanácti minutách a to již vedli domácí 17:9. Dukla pak již utkání bez problémů dovedla do vítězného konce 27:20.

Nejlepší střelci Dukly: Piskač 5, Polášek 4, Rams 3, Kastner 3, Brabec 3/1

Nejlepší střelci Kopřivnice: Kolmajer 7/2, Rachač 4/2, Šustáček 3

Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/4, vyloučení: 5 – 6, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 175

Lovosice – Plzeň 22:24 (12:10)

Zápas s výbornými výkony brankářů na obou stranách, ve kterém nakonec Plzeň přidala další korálek na své vítězné šňůře, byl k vidění v Lovosicích. Těm se nevydařil začátek zápasu a hostující celek se dokázal v 15.minutě dostat do vedení 6:3. Domácí hráči ale zápas otočili ve svůj prospěch a získali vedení 8:7, resp. 12:10. Ve druhé půli si Lovosice neustále udržovaly tříbrankové vedení a to až do 51.minuty a stavu 21:18. Zdálo se, že zápas již také dotáhnout do vítězného konce, ale když z deseti následujících útoků dokázali domácí hráči vstřelit jen jedinou branku, šance se chopili hosté. Ze stavu 21:22 otočila Plzeň stav na 24:22 a tímto výsledkem utkání také skončilo. Pochvalu zaslouží oba brankáři, vynikající výkon domácího Šálka ale na vítězství nestačil.

Nejlepší střelci Lovosic: Kalous 7, Krahulík 4, Šuma 4/1
Nejlepší střelci Plzně: Šetlík 8/2, Šik 4, Linhart 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 750

Zubří – Dvůr Králové 45:20 (19:8)

Favorit utkání, kterým byli domácí hráči Zubří, v zápase neponechal nic náhodě a od počátku si budoval bezpečné vedení. V 17.minutě vedlo Zubří již 10:3 a v poločase svůj náskok navýšilo na 19:8. Ve druhé půli si domácí získané vedení udržovali bez problémů i nadále, aby nakonec soupeři nastříleli čtyřicetpět branek a zvítězili 45:20.

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 6/5, Hrstka J. 6, Číp 6
Nejlepší střelci Dvora Králové: Fiedor 6/2, Groh 5, Zelinka 2, Železňák 2, Klouček 2

Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/2, vyloučení: 6 – 7, rozhodčí: Smékal, Bubeníček, diváků: 550