9.9.2017 otevřeno: 1971 x

Dukla v Poháru EHF končí, v odvetě na půdě FH podlehla o šest branek

Český mistr nenapodobil plzeňský Talent a jeho cesta letošní pohárovou Evropou se uzavřela hned po 1. kole. Po domácí prohře o 3 branky Pražané podlehli islandskému FH i v odvetě na půdě soupeře, konkrétně 25:31 (11:15).

Pohár EHF, 1. kolo, 2. zápas

FH Hafnarfjördur (ISL) – Dukla Praha 31:25 (14:11),
první zápas 30:27 pro FH, postupuje islandský tým

Dukla Praha k odvetě série 1. kola Poháru EHF proti islandskému FH odjížděla za nepříznivého stavu, když před týdnem nevyužila výhody domácího prostředí a domácí duel prohrála 27:30. S ohledem na fakt, že předvedla drtivou koncovku, při níž soupeře jednoznačně přehrála a stáhla manko až z propastných deseti branek na přijatelný výsledek, neodjížděla bez ambicí sérii otočit a proniknout do 2. kola, kde by narazila na ruský Petrohrad.

Dukle k postupu nepomohlo ani celkových 17 branek Dido Mubenzema. Foto: L. Adámek (Dukla - FH)

Jenže islandský vicemistr držel průběh odvety ve své režii. Od prvních minut vedl, Dukla se jen jedinkrát dotáhla a dostala do dílčího vedení, když Šůstek v 10. minutě upravil na 6:5 pro Pražany. Jinak ale FH vládlo, také díky tomu, že Duklu při řadě dobrých střeleckých příležitostí zradila koncovka. Vynikl tak výkon domácího brankáře Ágústa Björgvinssona (v zápase 18 zákroků). Dukelští Petržala s Ranglem sice zlikvidovali celkem tři sedmičky domácích, ti ale směřovali neomylně za postupem. V poločase to bylo 15:11 pro domácí a jejich celkovou výhru v poměru 31:25 neodvrátilo ani 9 branek českého reprezentanta Mubenzema, který byl v obou zápasech jednoznačně nejlepším střelcem Pražanů. Stejně jako v úvodním duelu padlo i v odvetě na každé straně po jedné červené kartě, za Dukle tentokrát nedohrál Vojtěch Patzel. Důležitější však pro celkový výsledek série bylo, že domácí si celý poločas trvale udržovaly náskok kolem pěti branek a bezpečně tak mířili do 2. kola. Dukla tak naopak v letošním ročníku evropských pohárů končí a jediným klubovým zástupcem mužské extraligy zůstává plzeňský Talent, který se v polovině října utká se španělskou Helvetií.

Nejvíce branek: Eidsson 10, Reynisson 5 – Mubenzem 9,  Blecha, Syřínek a Šůstek po 3. Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/2. Vyloučení: 7 - 6, ČK: Patzel (DUK), Birgisson (FH). Rozhodčí: Bolic, Hurich (AUT). Diváci: 610.

Jiří Kotrč, asistent trenéra HC Dukla Praha: "Bohužel s takovou úspěšností střelby jsme nemohli pomýšlet na postup. Šance jsme si vytvořili, ale zradila nás koncovka."