7.12.2013 otevřeno: 2112 x

Zubří doma opět prohrálo. Kopřivnice připravila překvapení kola, sebrala bod Dukle

Další tři zápasy 14. kola, nadačního kola, Triglav pojišťovna extraligy jsou minulostí. Zubří doma vůbec nezvládlo zápas s Frýdkem, naopak senzační bod vybojovali házenkáři Kopřivnice. Více čtěte v článku.

Triglav pojišťovna extraliga - 14. kolo - "nadační kolo"

Jičín – Karviná 24:20 (9:13)
Utkání si u lesa Řáholce (kde se domácí házenkáři představili po měsíci) rozehráli dobře házenkáři Karviné, body ale nakonec zůstaly v Jičíně. V 9. minutě sice vedli házenkáři Karviné 4:1, jen o tři minuty později sice oba celky dělila jen jediná trefa, až do přestávky si ale udržovali zásluhou Sliwky a Mlotka čtyřbrankový odstup. Stejně vysoký náskok si nesli i do šaten. Začátek druhého poločasu se ale vyvedl dobře domácím, kteří se vyrovnali s absencí zraněného Vocáska. Čurda ve 38. minutě vyrovnal na 13:13 a ve 49. minutě šli Jičínští, opíraje se o dobrou defenzivu jištěnou Veverkou, poprvé do vedení (18:17). Na to ještě Sliwka zvládal odpovídat a pět minut před koncem to pořád bylo jen o jediný gól (21:20). V závěru ale body svému celku zajistili Skopal s Králem. Ti zvládli přidat ještě tři trefy a v „nadačním“ čtrnáctém extraligovém kole tak Jičín přidal na své konto da body.

Nejlepší střelci Jičína: Skopal 10/5, Rychna 3, Krahulec 3, Král 3
Nejlepší střelci Karviné: Mlotek S. 8, Sliwka 5, Chudoba 4/3
Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/3, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 600

Zubří – Frýdek-Místek 26:32 (11:17)
Zubří se v tomto zápase nepodařilo vůbec nic. A rozhodně se mu nepodařilo potěšit jeho po bodech lačnící fanoušky. Jakoby spíš než s Frýdkem bojovali domácí házenkáři hlavně sami se sebou. Ve druhém poločase prohrávali dokonce třináctibrankovým rozdílem! Hosté pracovali na svém náskoku od prvních minut, ve 20. minutě vedli o pět (6:11) a až do odchodu do šaten si tento náskok udržovali. Ve druhém poločase jejich vedení rychle narůstalo, ve 40. minutě to bylo už o devět zásahů (13:22). A nebylo to lepší. Naopak deset minut před koncem prohrávali Valaši o třináct gólů a byli zralí na ručník. Až po tomto propadu začali Zuberští manko stahovat, na jakýkoliv zvrat ale bylo pozdě. Přesto v posledních minutách zkorigovali ztrátu na přijatelnějších šest branek.

Nejlepší střelci Zubří: Mičkal 6/4, Václav 4, Horut 4
Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský 8, Kirchner 8/2, Dyba 6
Sedmimetrové hody: 7/5 – 3/2, vyloučení: 2 – 5, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 700

Kopřivnice – Dukla 26:26 (12:12)
Překvapení kola se odehrálo v Kopřivnici. Jeden bod tady nechala favorizovaná Dukla, což znamenalo, že Jičín bude mít po tomto kole na Duklu zase alespoň tento jeden bod v tabulce navíc. Už první poločas nabídl zajímavou podívanou. Dukla dlouho potvrzovala roli favorita a vedla až čtyřbrankovým rozdílem. O přestávce ale stejně na ukazateli svítilo vyrovnané skóre 12:12. Následně se i druhá třicetiminutovka vyvíjela dost podobně jako ta první. Tentokrát se však do vedení ve 38. minutě dostali i domácí (17:15) zásluhou Hojníka. Kopřivničtí využívali chyb Pražanů a ve 44. minutě už vedli vysoko – o pět branek (21:16). Pět minut před koncem ale tuto ztrátu dokázali Dukelští smazat (24:24) a dokonce se po Kotrčově trefě zase dostali do vedení, domácí ale hodlali rozhodně nechat alespoň bod doma. A bod zasloužený. V utkání domácí dlouho tahali za delší konec a body se tak zaslouženě dělily rovným dílem.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Hojník 9/5, Meca 6, Bajgar 4, Mičola 4/1

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 9, Polášek 4, Rams 3/2

Sedmimetrové hody: 8/6 - 2/2, vyloučení: 4 - 8, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 320