13.10.2012 otevřeno: 1376 x

Přerov i Frýdek stále čekají na první body

Dvě utkání šestého kola byla na programu v sobotu večer. Zubří si spravilo chuť vysokým vítězstvím nad Frýdkem, Kopřivnice si poradila s Přerovem.

Tipgames extraliga – 6. kolo

Zubří – Frýdek-Místek 34:19 (17:7)

Valašští fanoušci na své favority nezanevřeli a přišli je v hojném počtu podpořit i dnes. Zubřané se oklepali z nemocí i poslední porážky v Jičíně a dokráčeli si k opravdu suverénnímu vítězství proti družstvu Frýdku. Už na konci prvního poločasu vedli o deset branek! Přispěl k tomu hlavně Mičkal s Jurkou, kteří nebyli k zastavení ani ve druhém poločase. Frýdek se k odpovědi vzmáhal jen těžko. Rychlonozí Zubřané navyšovali své vedení. Prapor hostů pozvedal mírně jen Vacula. Ve 35. minutě to bylo 21:6, pak se sice podařilo Frýdku korigovat na 13:21, potom už je ale pustili Valaši do zakončení jen šestkrát a nakonec vyprovodili hosty na cestu domů s patnáctibrankovou náloží.

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 8/3, Mičkal 6, Horut 3, Randýsek 3, Večeřa 3, Václav 3, Dědek 3
Nejlepší střelci Frýdku: Vacula 7, Kalous 3, Strack 3
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 7 – 7, rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 700

Kopřivnice – Přerov 34:29 (19:15)

V prvním poločase byli Hanáci Kopřivnici více než vyrovnaným soupeřem. Nepustili si soupeře z dostřelu jedné branky a zdálo se, že diváci v Kopřivnici uvidí maximálně vyrovnaný zápas. V závěru poločasu ale Kopřivnice zlepšila hru v obraně a svému soupeři nepříjemně odskočila. Do kabin odcházeli Přerované s čtyřbrankovou ztrátou. Druhý poločas už ovládli domácí. Hru kontrolovali a udržovali si asi čtyřbrankový náskok. Ve 45. minutě vedli dokonce o osm gólů! Činili se hlavně Hojník, Gřes a Reček. V závěru se sice Přerovu podařilo tuto státu výrazně snížit, na obrat nebo zisk bodu už jim ale nezůstával ani čas ani síly. Hanáci tak v tabulce extraligy zůstávají bez bodu poslední.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Hojník 6, Reček 5, Gřes 5/1
Nejlepší střelci Přerova: Pernička 8/č, Kovařík 6, Kavka 6/1
Sedmimetrové hody: 2/2- 5/5, vyloučení: 5 – 3, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 410