13.10.2012 otevřeno: 1652 x

Lovosice vezou z Makedonie sedmnáctibrankovou porážku

Vysokým rozdílem podlehly dnes Lovosice makedonskému Vardaru Skopje. Naděje na postup do třetího kola Poháru EHF je už jen teoretická.

Pohár EHF - 2. kolo

HC Vardar PRO Skopje – HK A. S. A. Lovosice 36:19 (17:10)

Házenkáři Lovosic avizovali předem, že na Balkán jedou spíše sbírat zkušenosti, přece jen však konečná sedmnáctibranková porážka je pro Severočechy až příliš krutá. Silný soupeř Vardar Skopje, v jehož dresu působilo i několik českých reprezentantů, nedal Lovosicím šanci a naděje na postup do dalšího kola poháru EHF už je tak pro Lovosice pouze teoretická.

Lovosičtí se ve Skopje drželi soupeřům na dosah v první desetiminutovce (3:3). V brance držel hostující tým brankář Adamík. Domácí fanoušci přesně dostáli tomu, co se od nich očekává a svým povzbuzováním dostávali Severočechy pod ještě větší tlak. Ani oddechový čas trenéra Srby Lovosické nepostavil zpátky na nohy. Nezvládli přesilovku, Motl neproměnil sedmičku a o poločase prohrávali 17:10. Ve 40. minutě vedlo Skopje už 24:13, fanoušci hnali ale své favority stále vpřed. Ti se nenechali dvakrát pobízet a sypali do branky bezmocných Lovosic střelu za střelou. Na druhé straně hosté měli velké problémy prosadit se proti domácí obraně. Nakonec přes veškerou snahu podlehly Lovosice Vardaru 19:36.

Trenér Lovosic Vojtěch Srba: "Myslím si, že výsledek je pro nás až příliš krutý. Nezvládli jsme hlavně první poločas. Kolem 15. minuty jsme ještě drželi s domácími krok, hráli jsme dvojitou přesilovku a to jsme nezvládli. Myslím si, že jsme mohli domácím šlapat na paty ještě trochu déle. Poločasový sedmibrankový rozdíl podle mě průběhu hry příliš neodpovídal. Ve druhém poločase už jsme bohužel roli důstojného soupeře nesehráli. Domácí nás přehrávali po všech stránkách a konečný výsledek mluví za všechno. Pro nás jsou to velké zkušenosti. Soupeř je svou kvalitou úplně někde jinde než my. Propadli jsme hlavně v koncovce. Z padesáti čtyř střel jsme proměnili jen devatenáct! Naděje na postup je nulová. Byla minimální v podstatě už před utkáním. Ale doma se budeme chtít poprat o co nejlepší výsledek, posbírat co nejvíce zkušeností, protože ne každý den se hraje proti takovému soupeři."

Nejlepší střelci Lovosic: Chroustovský 4, Motl 4, Havlovec 3
Nejlepší střelci Skopje: Markoski 7, Rakovic 6, Lazarov 3, Markovic 3, Pribak 3
Sedmimetrové hody: 0/0 – 6/4, rozhodčí: Yudchyts, Kot (BLR), diváků: 1780