12.10.2012 otevřeno: 1704 x

Zvolte nejpohlednější akci 5. kola TGE 2012/13

Zapojte se do ankety nebo se jen kochejte pohlednými okamžiky z extraligových palubovek. Přinášíme pětici nominovaných akcí z uplynulého kola TGE 2012/13.

První říjnovou pětici nominovaných akcí obstaraly branky extraligových spojek. Která ze střel si získá nejvíce vašich sympatií? Hlasujte do pátku 19. října v jednoduché anketě, kterou naleznete v levé části této stránky.

1 – Lovosice poprvé v sezóně prohrály, když v Hranicích nestačily na domácí Cement. Ten se už mohl opřít o střelce Martina Stržínka, ale prim hrála v utkání jiná hranická opora, gólman Josef Kučerka. Ani ve famózní formě chytající zkušený brankář ale nemohl na konci prvního poločasu zasáhnout proti nechytatelné střele Václava Klimta. Doufejme, že obdobnou parádu předvede Klimt i v pohárovém utkání Severočechů proti Vardaru Skopje.

2 – Druhá nominovaná akce dokazuje, v jaké pohodě hrála druhý poločas Dukla Praha v Přerově. Juniorský reprezentant Matěj Konšel vyřešil elegantně tlak obrany domácích, náznakem si poradil s Kavkou a umístěnou střelou nedal Štolcarovi šanci. Konšel si v dosavadním průběhu sezóny připsal 11 extraligových branek a při současném zdravotním stavu pravorukých spojek Dukly se zařadil mezi překvapivé opory aspiranta na titul.

3 – Plzeň aktuální formu Dukly Praha poznala o týden dříve a v 5. kole TGE 2012/13 si chtěla spravit chuť proti Kopřivnici. Rozhodně se však nejednalo o jednoduchý zápas a ještě na počátku druhého poločasu svítilo na tabuli skóre 16:16. A to by kopřivnická situace mohla být ještě radostnější, kdyby domácí tahoun Roman Bečvář nevstřelil v úvodní půli hned 8 branek. V nominaci je hned ta první, při které ukázal hlad po střelbě i ve zdánlivě bezvýchodné situaci.

4- Ještě jednou se vrátíme v přehledu akcí do Přerova, kde řádila Dukla. Nejlepším střelcem pražského celku byl Radek Mráz, který se z prostoru pravé spojky prosadil osmkrát. Že se pražským levákům na Hané dařilo, přesvědčil Petr Rams, který po několika málo okamžicích na přerovské palubovce hodně razně ukázal, že stále disponuje více než nebezpečnou střelou ze země.

5 – Ve vypjaté koncovce duelu Karviné a Brna vzal na sebe zodpovědnost v současnosti nejostřílenější hráč karvinského výběru Vojtěch Petrovský. Ten byl celý zápas důsledně bráněn, dokázal vsítit čtyři branky a nespočetněkrát skončil po zákroku hostující obrany na palubovce. Při své poslední ofenzivní akci v utkání ale ukázal důraz, nekompromisně skóroval a na zemi si naopak ustlala brněnská dvojice Hubáček – Hastík.