7.10.2012 otevřeno: 2105 x

Jasné výhry Dukly a Jičína

České celky suverénně předčily v nedělních zápasech nejvyšší soutěže házenkářů ty moravské, konkrétně Dukla zvítězila v Přerově a Jičín deklasoval Zubří.

Tipgames extraliga 5. kolo

Přerov – Dukla 23:33 (15:19)

Dukla v předchozích dvou duelech zlomila tristní bodovou bilanci z úplného počátku sezóny a tak přijela na palubovku Přerova v pozici jasného favorita. Zvláště, když se Přerovu dosud na vítěznou notu naladit nepodařilo a postrádalo jednoho z klíčových hráčů, Radima Kovaříka. Přesto domácí do duelu vstoupili neohroženě a vedli ještě v 21. minutě. Pak ale přišla branková smršť hostí, kteří otočili na poločasových 15:19 a po přestávce vedení stále zvyšovali až na konečných deset branek. V dresu hostí se střelecky dařilo osmibrankovému Mrázovi, domácí držel i přes své zranění hodové ruky Kavka, který stejně jako Mráz všechny své dnešní góly vstřelil ze hry.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 5, Pernička 5/2, Hradil a Valášek po 4
Nejlepší střelci Dukly Praha: Mráz 8, Bělohlav 6, Šůstek 4
Sedmimetrové hody: 3/2, 3/2, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 201

Jičín – Zubří 29:20 (13:7)

Na východě Čech se Zubří dlouhodobě nedaří, ale takový debakl jako v dnešním televizním zápase zde ještě nezaznamenalo. Domácí se rychle dostali do vedení 4:0 a svůj náskok do poločasu navýšili až na osm branek (12:4). Pak se do hry sice na okamžik podařilo dostat hostům, kteří těsně před pauzou korigovali na šestibrankový rozdíl, ale po přestávce opět nemohli domácímu celku konkurovat v nasazení a důrazu. Nejlepším hráčem zápasu byl jičínský brankář Filip Veverka, který si po celé utkání udržel 54% úspěšnost a položil pak základ vítězství svého týmu, které podtrhli i jeho spoluhráči v ofenzívě. Oproti prvotním plánu sice Zubři zkusilo na Tomáše Babáka osobní obranu, ale jičínský tým hrál s dostatečným náskokem uvolněně a především díky spolupráci s pivoty stále navyšoval svůj náskok. Nekoncentrovaným závěrem sice umožnil Zubří alespoň kosmeticky upravit skóre, ale nakonec mohl i bez zraněných Vocáska se Zemanem slavit výhru 29:20 a posun na druhé místo extraligové tabulky.

Nejlepší střelci Jičína: Babák T. 6/4, Kvasnička a Bareš po 5
Nejlepší střelci Zubří: Jurka 6/4, Bechný 4, Václav 3
Sedmimetrové hody: 5/4, 4/4, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Novotný, Horáček, diváků: 620