Bečvář s Linhartem rozstříleli Kopřivnici, Brno ztratilo druhý bod

Teprve druhý letošní bod ztratili házenkáři vedoucího Brna. Nechali ho na palubovce Karviné. Rozdílem třídy padla v Plzni Kopřivnice. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga - 5. kolo

Plzeň – Kopřivnice 37:25 (16:15)

Pětistovka diváků v plzeňské hale sledovala, jak Západočeši dokráčeli k druhému domácímu vítězství v sezóně. A byla to cesta opravdu bez větších překážek. Do 22. minuty sice hosté drželi s domácím celkem krok a několikrát dokonce o branku vedli, před přestávkou už ale převzali taktovku plzeňští házenkáři a zápas se začal odvíjet podle jejich diktátu. O přestávce to bylo ještě 16:15, po čtyřech brankách, kterými Linhart s Bečvářem otevřeli skóre druhého poločasu a na které Kopřivnice nenašla odpověď, to bylo už 20:16 a ve 41. minutě pak 25:17. Hosté už se nevzpamatovali. V závěru už nepřibývaly branky ani na konto nejúspěšnějšího kopřivnického střelce Rečka, a když poslední desetiminutovku prohráli hosté 7:5, uzavřelo se skóre zápasu na výsledku 37:25.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 11, Linhart 10, Tonar 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Reček 7, Gřes 4/3, Střelec 4, Hojník 4/2
Sedmimetrové hody: 2/0, 6/5, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Kavulič, Točík, diváků: 510

Karviná – Brno 29:29 (14:12)

Domácí se rychle ujali poměrně vysokého vedení. Na konci první desetiminutovky prohrávali házenkáři vedoucího týmu tabulky, Králova Pole, o tři branky 7:4. Mohli za to hlavně Mlotek s Petrovským. Až do konce poločasu se pak snažili Brňané ztrátu korigovat, do šaten si ale přece jen odnášeli dvoubrankové manko. Vyrovnat se hostům podařilo až ve 47. minutě z ruky Zimy. Utkání pak pokračovalo v přetahování o minimální náskok až do závěrečného hvizdu. V 55. minutě se podruhé v zápase ujali hosté vedení, nakonec to však byl právě házenkář v brněnském dresu Dostalík, kdo musel proměnit vyrovnávací branku, aby si Královopolští odvezli z Karviné alespoň bod za remízu 29:29.

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 5, Mlotek 5, petrovský 4, Vančo 4, Krahulec 4
Nejlepší střelci Brna: Hastík 8/3, Zima 4, Hubáček 4, Dostalík 4, Mičola 4
Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3, vyloučení: 8 - 7, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 348