30.9.2012 otevřeno: 1390 x

Čtvrté kolo uzavřelo vítězství Lovosic

Lovosice se po dnešním utkání, které živě přenášela Česká televize, zařadily na druhou příčku extraligové tabulky. Lépe než Lovosice je na tom jen Brno. Severočeši ale mají zápas k dobru. PŘÍDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 4. kolo

Lovosice – Karviná 23:19 (10:8)

Utkání bylo maximálně vyrovnané prakticky po celou hrací dobu. Hosté těžili z dobře fungující obrany, za níž kraloval Pyško. Většinu prvního poločasu dokonce Karvinští vedli nad favorizovanými Lovosicemi. Do šaten si ale přece jen dvoubrankovou výhodu odnášeli domácí házenkáři. Ve 47. minutě bylo utkání stále vyrovnané. Soupeři se prali o každý míč, bohužel Lovosičtí také často chybovali, a tak si nedokázali vytvořit rozhodující náskok. Na každou jejich branku našli Karvinští odpověď. Až v 58. minutě Škvařil z rychlého útoku překonal Pyška a vybudoval tak dvoubrankový náskok Severočechům (21:19). Toto byl rozhodující moment utkání. Adamík navíc v závěru přispěl k domácímu finiši úspěšným zákrokem. Náskok Lovosic byl v poslední minutě už tříbrankový, a protože Karvinští už neskórovali, porazily Lovosice nakonec Karvinou možná až příliš vysokým čtyřbrankovým rozdílem 23:19.

Nejlepší střelci Lovosic: Krahulík 5, Motl 5, Chroustovský 4/1
Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 5, Mlotek 5, Vančo 4
Sedmimetrové hody: 1/1 – 0/0, vyloučení: 6 - 7, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 485

Nadšení v posledních minutách zápasu ve tváři domácího trenéra Srby.

Foto Patrik Pátek

Pivo roztočil ministr obrany Alexand Vondra.

Aby těch celebrit nebylo v Lovosicích málo, přišel se na zápas podívat i Jiří Šlégr.