29.9.2012 otevřeno: 1622 x

Královopolští nedovolili Přerovu nastřílet ani dvacet branek, drží první příčku

Házenkáři Brna dnes rozstříleli tým Přerova. Hanáky vyprovodili z palubovky se sedmnácti brankovou náloží. Zubřané si spravili chuť vítězstvím na Hranicemi.

Tipgames extraliga – 4. kolo

Brno – Přerov 36:19 (19:11)

Házenkáři Brna dnes nadchli suverénním výkonem svůj stéle se rozrůstající fanklub. Úvodní minuty se sice Přerovanům vydařily, po první pětiminutovce ale převzali domácí házenkáři režii zápasu a o poločasové přestávce vedli už luxusním rozdílem osmi branek. Výborný výkon předváděl Bavlnka, na kterého jen těžko hledali Hanáci recept. V dresu Přerova se dnes sice sympatickým střeleckým výkonem uvedl Tiller, ani v součtu s brankami Hradila však nebyla jeho palebná síla dostačující. Deset minut před koncem ztrácel Přerov na soupeře už dvanáct gólů, pět minut před závěrečným hvizdem čtrnáct! V závěru už Přerované působili rezignovaně. Nakonec do sítě Brna nenastříleli ani dvacet branek a podlehli domácím rozdílem propastných sedmnácti branek. Přerov tak stále zůstává v letošní sezóně bez bodu.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 8, Hastík 6/1, Barabáš 5
Nejlepší střelci Přerova: Hradil 4, Pernička 4/2, Tiller 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 4 – 6, rozhodčí. Kozler, Vaník, diváků: 505

Zubří – Hranice 34:29 (18:13)

Domácí házenkáři si začali náskok budovat v desáté minutě. Po první patnáctiminutovce zápasu vedli 9:5. V 16. minutě ale třemi rychlými brankami Galus se Šírou ztrátu Hranic smazali a bylo to jenom o branku. Zuberští si vzali svůj náskok zase rychle zpět, úspěšně využili přesilovku. Trochu ale zaváhali i v úvodu druhé půle. Ve 40. minutě to bylo zase jen o branku a trenér Mičola na to zareagoval oddechovým časem. Své svěřence zkoncentroval. Pětiminutovku mezi 43. a 48. minutou vyhráli Valaši 5:0 a po zbytek zápasu už si zuberští házenkáři asi šestibrankový náskok jenom udržovali. Utkání skončilo pětibrankovým vítězstvím Zubří.

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 10/5, Randýsek 7, Vyjídák 4
Nejlepší střelci Hranic: Čadra 6, Magrla 5/1, Galus 5, Šíra 5
Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/1, vyloučení: 4 – 6, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 800