23.9.2012 otevřeno: 1799 x

Dukla dosáhla na první body, veze je z Frýdku

Třemi zápasy bylo v neděli dohráno třetí extraligové kolo. V něm konečně vybojovali první body vicemistři z Dukly. Zubří doma podlehlo Lovosicím.

Tipgames extraliga – 3. kolo

Zubří – Lovosice 24:27 (11:11)

Zubří, ve kterém došlo před sezónou k hráčskému i trenérskému zemětřesení hostilo v neděli před obědem Lovosice. Severočeši mají na začátku sezóny dobrou formu, to ukázali i v EHF poháru, kde prošli do druhého kola přes chorvatský HC Zamet. Co chybělo Zubřanům v útoku, snažili se dohnat koncentrovanou a tvrdou obranou. Na rychlé úniky Motla a Landy ale i přesto byli často krátcí. V 10. minutě poslal Zubří poprvé do vedení Třeštík. Prosazovat se kromě něj snažil hlavně Vyjídák a v bráně držel Zuberské Orság. Po dalších deseti minutách se celky ve vedení vystřídaly. Ze stavu 7:5 otočili Lovosičtí skóre čtyřbrankovou šňůrou na 7:9 a trenér Mičola bral time. Porada přinesla své ovoce. Zubří se dostalo zpět do hry, vyrovnalo na 9:9 a oddechový čas bral pro změnu Srba. O přestávce to bylo 11:11. Ve druhé půli zpočátku pokračovala přetahovaná o minimální náskok. Zhruba v 45. minutě ale oba celky šly do dvojnásobného oslabení a situaci zvládli lépe Lovosičtí. Čtyřmi brankami v řadě odskočili Zubří na rozdíl tří gólů. Právě kolem 50. minuty utkání se zápas rozhodoval. Zubřané ne a ne stáhnout čtyřbrankové manko. Zubřanům nelze upřít snahu, ale Lovosice řízené zkušeným Berkou už je nepustily ke zvratu v utkání. Stínem utkání je bohužel zranění kolena špílmachra Berky.

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 8/2, Šustáček 4/1, Vyjídák 3
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 11/4, Berka 5, Brecko 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Hanák, Novák

Přerov – Karviná 25:31 (14:15)

Utkání v Přerově mělo oproti zápasu odehranému v Zubří poměrně jednoznačný průběh. Hostující celek se hned ve třetí minutě ujal vedení a toto si udržoval prakticky až do konce zápasu. V 18. minutě utkání sice Zeman zajistil smazání dvoubrankového manka a vyrovnal na 9:9, krátce na to se však Karvinští opět ujali vedení a i do šaten si odnášeli jednobrankovou výhodu. Ve druhém poločase už Karviná vývoj zápasu zcela kontrolovala. Házenkáři hostujícího celku si rychle vytvořili tříbrankový náskok a ten až do konce zápasu nepustili. V posledních minutách zápasu navíc Kavka inkasoval od rozhodčích červenou kartu a v prvním domácím zápase tak Hanáci své fanoušky moc nepotěšili. Podlehli Karviné rozdílem šesti gólů.

Nejlepší střelci Přerova: Zemánek 7/4, Zemánek 4, Kovařík 4, Hradil 4
Nejlepší střelci Karviné: Mlotek 7, Petrovský 7, Chudoba 6
Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/0, vyloučení: 9 (ČK Kavka) – 9 (ČK Hanish), rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 239

Frýdek-Místek – Dukla 27:31 (14:15)

Dukla se v nové sezóně hledá. Ve Frýdku-Místku rozhodla o svém vítězství až v poslední desetiminutovce zápasu. Do té doby byl zápas maximálně vyrovnaný, žádný ze soupeřů si nevybudoval více než dvoubrankový náskok. Střelecky se sice dařilo Hesovi, proti střelecké síle Šika, Svitáka a Kotrče byl ale krátký. Na straně Dukly se i hodně červenalo. Přímou červenou byli odměněni Rangl s Ramsem. Deset minut před koncem svítil na ukazateli skóre stav 24:24, ale právě tuto poslední desetiminutovku vyhráli Pražané 7:3. V této fázi jim výborně fungovala obrana a především byl zcela neprůstřelný Petržala. Dukla tak ve vyrovnaném zápase přece jen dostála roli favorita a z Frýdku si odváží první letošní body.

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 9/4, Vacula 5, Unger 4, Kalous 4, Komárek 4
Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 7/2, Sviták 5, Šik 4, Piskač 4
Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2, vyloučení: 3 (ČK Kalous) – 9 (přímá ČK Rangl, Rams), rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 485

Momentka z utkání mezi Frýdkem a Duklou.