22.9.2012 otevřeno: 2917 x

Jičín veze body z Kopřivnice, Brno bodovalo v Plzni

Dvě utkání třetího kola byla na programu Tipgames extraligy v sobotu večer. V obou zvítězily hostující celky. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 3. kolo

Kopřivnice – Jičín 22:23 (9:9)

Kopřivničtí házenkáři v soutěži dosud nebodovali a bylo vidět, že dnes chtějí smazat nulu na svém bodovém kontě. Koncentrovanou obranou drželi hostující celek pod tlakem a za prvních pět minut je nepustili do zakončení. Po deseti minutách hry jakoby koncentrovanost na obou stranách polevila. Bylo vidět víc nepřesností a branek nepřibývalo. Brankový půst ale drželi hlavně Jičínští a tak za stavu 5:2 pro domácí v 16. minutě bral trenér Babák oddechový čas. Své svěřence správně nastartoval a ve 20. minutě už měli Jičínští vedení na své straně (5:6). Až do konce poločasu si pak hostující házenkáři udržovali dvoubrankový náskok. Domácím se nedařilo překonat jičínského brankáře Veverku, snažil se hlavně mladičký Reček. Až po time-outu domácího kouče se v posledních vteřinách první třicetiminutovky podařilo domácím srovnat na poločasových 9:9. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný, Obě družstva se střídala ve vedení až do 47. minut, kdy se Jičínu i díky velmi aktivnímu Babákovi podařilo odskočit na rozdíl dvou branek 17:15. Mírný náskok si bojovně hrající hosté udržovali až do konce. Byť zejména Hojník se maximálně snažil o korekci. V dramatickém závěru nakonec hosté deset vteřin před koncem rozhodli střelou z levého křídla.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Hojník 8/4, Veřmiřovský 4, Reček 3
Nejlepší střelci Jičína: Král 5/4, Bareš 3, Babák 3, Zeman 3, Kraus 3
Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/4, vyloučení: 8 – 12 (ČK Bareš, přímá ČK Král), rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D., diváků: 300

Za tento faul na Zemana přišel dvouminutový trest.

Fanoušci hnali Kopřivnici dopředu. Nakonec však jejich oblíbenci zůstali bez bodů.

Plzeň – Brno 25:32 (13:14)

Poprvé se házenkáři Králova Pole dostali do vedení v sedmé minutě po proměněné sedmičce. Hastík nebyl k zastavení a ostřeloval plzeňskou branku z každé útočné akce. Brněnské navíc podporoval hlavně při sedmimetrových hodech brankář Bavlnka. Zkušený Motlík si sice také připsal řadu zákroků, přesto však domácí ve 25. minutě prohrávali tříbrankovým rozdílem 9:12. Na začátku druhého poločasu domácí zaspali a hostující házenkáři začali svůj náskok ještě navyšovat, ve 45. minutě to bylo už o devět gólů 15:24! Výraznou měrou se na tom podílel Mičola. Domácí ale nerezignovali. Devítibrankové manko korigovali na šest branek, pak už ale jakoby jim došly síly. Soupeři z moravské metropole nakonec podlehli o sedm branek.

Nejlepší střelci Plzně: Petrovský 8, Blecha 3, Bečvář 3, Strýc 3/1
Nejlepší střelci Brna: Mičola 9/3, Hastík 7/2, Hubáček 7
Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/5, vyloučení: 5 (ČK Bečvář) - 3, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 470

Petrovský byl dnes jednoznačně nejlepším střelcem Plzně. Nastřílel osm branek.