16.9.2012 otevřeno: 1662 x

Dukla je po dvou kolech stále bez bodu

Ani napodruhé neposbírali házenkáři Dukly žádné body, naopak brněnští házenkáři sklízí bohatou úrodu. Pražané dnes o bod podlehli Jičínu, Královopolští si bezpečně poradili s týmem Frýdku-Místku. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 2. kolo

Dukla – Jičín 22:23 (11:11)

Začátek utkání byl především soubojem brankářů. Veverka s Petržalou se předháněli v předvádění skvělých zákroků a diváci tak v úvodu neviděli mnoho branek. V 15. minutě to bylo 4:4. Potom se ujali Dukelští minimálního vedení, Jičín se sice rychle dotáhl, až do přestávky však byla Dukla stále o krok napřed. Vocásek s Babákem táhli Jičín za obratem v utkání, první poločas skončil remízou 11:11. Na začátku druhé půle se rychle ujali vedení házenkáři z Jičína – Vocásek byl střelecky opravdu při chuti. Než se Dukelští rozkoukali, prohrávali 11:15 a trenér Pauza bral ve 34. minutě druhé půle time-out. Jičínští mladíci byli k nezastavení, ostřelovali branku Petržaly ze všech stran a vytvořili svému týmu pětibrankový náskok. Deset minut před koncem Dukla korigovala na dvoubrankový rozdíl. Babákovu sedmičku pak ještě vychytal Petržala a hnal tak své spoluhráče k otočení zápasu. Vocásek se ale opět připomněl, stejně tak ale Konšel, mladíček z Litovle a Dukla už šlapala Jičínu na paty (20:21), tři minuty před koncem bylo vyrovnáno 22:22. Čtyřicet vteřin před koncem za vyrovnaného stavu bral trenér Babák oddechový čas. Na sebe to vzal Zeman a bylo to 22:23. Poslední slovo ještě měla Dukla. Konšel už ale jičínskou zeď nepropálil a Jičín veze z Dukly plný bodový zisk.

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 7/3, Konšel 4, Sviták 3
Nejlepší střelci Jičína: Vocásek 7, Král 6, Babák 4/1, Zeman 4
Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/1, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 150

Jičínští házenkáři mohli oslavit skvělé vítězství v těžko dobyvatelné hale Dukly.

Foto Stanislav Hladík

Brno – Frýdek – Místek 36:29 (20:18)

I přes poměrně jednoznačný výsledek nemělo dnešní podvečerní utkání v brněnské hale Vodova zcela přímý vývoj. Diváci viděli mnoho branek, jen za první poločas téměř čtyřicet! Frýdečtí domácí v úvodu zaskočili a odskočili soupeři na rozdíl čtyř gólů. Brňany ale podržel výborně chytající Pokorný, který nahradil v brance Bavlnku. Domácí zlepšili útok a o poločase už vedli nad soupeřem z Frýdku o dvě branky (20:18). Kanonýři Mičola s Hastíkem se činili, odpovídali jim Vacula s Hesem. Ve druhé půli už domácí házenkáři utkání ovládli. V desetiminutovce mezi 35. a 45. minutou si Královopolští vytvořili šestibrankový náskok, vítězství si už pohlídali a vysloužili si ovace nadšeného publika.

Nejlepší střelci Brna: Mičola 8, Hastík 7, Dostalík 6
Nejlepší střelci Frýdku: Hes 7/3, Vacula 7, Komárek 4, Kalous 4
Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 352