15.9.2012 otevřeno: 2283 x

Kopřivnice ani Karviná doma body neudržely

Jen dvě utkání byla na programu dnes večer v nejvyšší mužské soutěži. Můj dům, můj hrad dnes ale neplatilo. Hranice vyloupily Kopřivnici, Plzeň se radovala v Karviné. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 2. kolo

Kopřivnice – Hranice 29:33 (16:16)

V přípravě na sezónu si dokázali Kopřivničtí s Hranicemi poradit a i dnes soupeře od začátku drželi zkrátka. Domácí nedovolili házenkářům Hranic vybudovat si víc než dvoubrankový náskok. Ve 22. minutě to bylo 10:12, těsně před koncem poločasu pak 15:16 a o přestávce bylo skóre vyrovnané. Napínavé to bylo i po přestávce, postupně ale začali mít navrch hráči Hranic. Po deseti minutách hry vedli hosté nejmenším možným rozdílem 21:22. Čadra ale nebyl k zastavení. Sedm minut před koncem svůj náskok házenkáři Hranic navýšili na tři branky 27:30 a utkání dovedli do vítězného konce. Ani branky Bukovského, Gřese a Hojníka nestačily na výraznější korekci nebo obrat a Kopřivnice tak ve druhém kole nejvyšší mužské soutěže podlehla Hranicím rozdílem čtyř branek.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Bukovský 4, Hojník 4, Gřes 4/1
Nejlepší střelci Hranic: Čadra 10, Galus 4/1, Magrla 4/4, Dolák 4
Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/5, vyloučení: 4 – 6 (ČK Rachač), rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 450

Karviná – Plzeň 26:29 (15:14)

Ani v Karviné nebyl první poločas utkání jednoznačnou záležitostí některého z týmů. Od samého začátku byl zápas maximálně vyrovnaný, soupeři se přetahovali o nejvýše jednobrankový náskok. S minimálním vedením odcházeli o přestávce do šaten domácí házenkáři. Po pěti minutách druhé půle se ale Plzeň ujala dvoubrankového vedení. Začátek druhé půle totiž Karviné vůbec nevyšel. Ve slabé karvinské desetiminutovce vybudovali házenkáři Plzně pro svůj tým pětibrankový náskok a vedení pak udrželi až do konce zápasu. Domácím dovolili jen korekci na závěrečných 26:29. V Karviné se ale dnes hodně červenalo. Přímou červenou za oplácení vykoledoval Strýc, po třech dvouminutových trestech nedohráli Šindelář s Hanishem.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 9/1, Krahulec 4, Mlotek 3, Chudoba 3/2
Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 10/3, Linhart 6, Tonar 5
Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/3, vyloučení: 7 (ČK Hanish) – 6 (ČK Šindelář, přímá ČK Strýc), rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 520