15.9.2012 otevřeno: 1496 x

Lovosičtí si pohlídali postup, zahrají si proti Vardaru Skopje

Čtyřbrankový náskok Lovosic z domácího utkání byl víc než dostatečný. I utkání v Rijece měli Lovosičtí pod kontrolou a po těsné jednobrankové porážce míří do dalšího kola. Tam je čeká makedonský Vardar! PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Pohár EHF – 1. kolo

HC Zamet – Lovosice 33:32 (15:19)

Do utkání v chorvatské Rijece vstupovali Lovosičtí se zdravým respektem. Zápis utkání ale otevřel hráč v lovosickém dresu Berka, a nebýt několika neproměněných šancí na straně Lovosic, vedli by Severočeši po patnácti minutách nad favorizovanými Chorvaty o víc než dvě branky (8:10). Zamet se ale držel v dostřelu. Na Motla byli domácí házenkáři dobře připravení, Berka však na obranu Zametu dokázal několikrát vyzrát a až do konce poločasu si tak především zásluhou jeho a Chroustovského Lovosice udržovaly dvou až tříbrankové vedení. Lovosičtí házenkáři důsledně bránili, drželi je i oba brankáři Šálek s Adamíkem. Ani oddechový čas, který si Chorvaté vybrali před koncem první třicetiminutovky, nedostal Zamet do tempa a o přestávce bylo skóre 15:19! Po osmi minutách druhé půle už byl ale náskok Lovosic ten tam. Zamet se dotáhl na rozdíl jediného gólu 20:21 a tribuny začaly bouřit. Dařilo se hlavně Sakičovi, ve 44. minutě vyrovnal Kovačević. Vedení zpět do rukou Severočechů vrátil Švařil, pokračovala ale přetahovaná o každý míč. Sedm minut před koncem bylo opět vyrovnáno a trenér Srba bral time. Pět minut před koncem se Zamet poprvé za celý zápas dostal do vedení (29:28). Landa s Berkou ale zase poslali do vedení svůj tým. Domácí bojovali do posledních minut, Lovosičtí si je ale nenechali odskočit víc než na rozdíl gólu a pohlídali si tak postup do druhého kola poháru EHF. V Rijece prohráli jen o gól 32:33. Soupeřem jim ve druhém kole bude makedonský Vardar Skopje.

FOTOGALERIE zde

Trenér Vojtěch Srba, Lovosice: "Byli jsme dobře připravení na obranu soupeře. Od začátku nám dobře fungovala spolupráce v útočné fázi. Tomu odpovídá i devatenáct branek, které jsme nastříleli v prvním poločase. Bohužel jsme k tomu nepřidali důraz v obraně. Dostali jsme patnáct branek, ve druhé půli osmnáct. Utkání jsme od začátku kontrolovali, vedli jsme o dvě, o tři branky až do padesáté šesté minuty a i pak jsme neprohrávali víc než o gól. Podali jsme velmi dobrý výkon."

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 9, Krahulík 6, Berka 6, Chroustovský 4

Motl nastřílel v Rijece devět branek. Na snímku z domácího utkání bojuje s obrancem Zametu.