9.9.2012 otevřeno: 2346 x

Dukla nezvládla dramatický závěr, oba body nechala v Hranicích

První kolo nejvyšší mužské soutěže bylo dnes uzavřeno třemi zápasy. Dva z nich byly nesmírně dramatické a rozhodovalo se v posledních vteřinách, jen Zubří si došlo pro vítězství suverénně. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 1. kolo

Hranice – Dukla 30:29 (12:14)

Od začátku disponovala obě družstva agresivními, rychlými obranami a proto diváci zprvu neviděli mnoho branek. Navíc na sebe v dnešním utkání narazili dva v loňské sezóně nesmírně úspěšní brankáři, Kučerka s Petržalou, a tak byl zápas i přehlídkou výborných brankářských zákroků. Zhruba v páté minutě se Dukla ujala dvoubrankového vedení a toto si pak dokázala udržovat přibližně do patnácté minuty. Pak přetáhli těsný náskok na svou stranu pro změnu domácí. Do přestávky pak pokračovala přetahovaná o minimální náskok. V posledních třech minutách dokázali Dukelští využít vyloučení Šíry a o přestávce to tak bylo 12:14. I druhý poločas byl ohromně vyrovnaný. Asi do 45. minuty stále dotahovaly Hranice a zdálo se, že by byly spokojené i s bodem. V poslední minutě to bylo 29:29. Třicáté branky ale dosáhly dříve Hranice, a přestože po dohrávce na Kotrče hosté ještě vyrovnali, branka už uznána nebyla a v remízovém utkání se z vítězství radují Hraničtí.

Nejlepší střelci Hranic: Dolák 7, Tůma 6, Galus 5
Nejlepší střelci Dukly: Piskač 6, Šůstek 6, Mráz 5
Sedmimetrové hody: 6/6 - 4/4, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváci: 245

Radost hranických házenkářů po těsné výhře nad Duklou.

Frýdek-Místek – Karviná 31:32 (16:16)

Na úvod extraligové sezóny se ve Frýdku odehrálo velmi vyrovnané utkání. Karviná se s domácím celkem přetahovala o vedení, žádný ze soupeřů se tomu druhému nevzdálil víc než na dvě branky rozdílu. Napínavé utkání spělo k dramatickému závěru a toho se diváci i dočkali. Na začátku poslední minuty to bylo 31:31, pak přišel výborný zákrok brankaře Pyška, hosté se dostali k míči a Chudoba, nejlepší střelec Karviné v utkání, vstřelil dvaatřicátou branku hostujícího celku. Vančo se v posledních vteřinách dočkal ještě červené karty, ale domácí už nedosáhli ani na jeden bod. I druhé dnešní utkání bylo tedy ohromně dramatické, plného bodového zisku dosáhla Karviná.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 9/4, Dyba 8, Kichner 4
Nejlepší střeli Karviné: Chudoba 9, Petrovský 7, Mlotek 6
Sedmimetrové hody:, vyloučení: 2 – 4 (přímá ČK Vančo), rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 525

Lukáš Komárek přispěl na konto Frýdku třemi brankami, k zisku bodu to ale nestačilo.

Foto Zdeněk Šrubař

Zubří – Kopřivnice 29:22 (11:9)

Jen utkání mezi Zubřím a Kopřivnicí mělo poměrně jednoznačný průběh. Po patnácti minutách hry vedli domácí Valaši pětibrankovým rozdílem 8:3 a udržovali si svůj náskok prakticky po celý zbytek poločasu. Až ve 27. minutě po time-outu trenéra Bartoně korigovali Kopřivničtí ztrátu na poločasový dvoubrankový rozdíl. V úvodu druhé třicetiminutovky se hosté přiblížili dokonce na rozdíl jediného gólu, Zuberští se ale pak zase dostali do tempa, začali navyšovat svůj náskok. Střelecky byl dnes opravdu při chuti Jurka, který nasypal do sítě Kopřivnice hned dvanáct branek. Podruhé už stejný zázrak jako na konci první půle kopřivnický kouč udělat nedokázal. Kopřivničtí už ztrátu nestáhli a nakonec podlehli Zubří rozdílem sedmi gólů 22:29.

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 12, Vyjídák 5, Šustáček 4/2
Nejlepší střelci Kopřivnice: Bukovský 7, Stanislav 3, Hojník 3
Sedmimetrové hody: 2/2 - 0/0, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 500