8.9.2012 otevřeno: 2055 x

Extraligovou sezónu odstartovala remíza v Jičíně a prohra Přerova

Nejvyšší mužská házenkářská soutěž vypukla. Jičín se o body podělil s Brnem, Plzeň nadělila osmibrankovou porážku Přerovu. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 1. kolo

Jičín – Brno 23:23 (10:8)

Hned na úvod sezóny se dělily body na východě Čech rovným dílem. První poločas byl maximálně vyrovnaný. Největším náskokem bylo dvoubrankové vedení domácích v první desetiminutovce zápasu (3:1). Potom se stále oba celky střídaly ve vedení. Prosazoval se hlavně Mičola. Pokusy Babáka pravidelně likvidoval Bavlnka. Na začátku druhého poločasu odskočili domácí na rozdíl tří gólů, Hubáček se ale postaral o opětovné vyrovnání. Přetahovaná pokračovala až do posledních vteřin. Svou desátou brankou v zápase pak na 23:22 upravil skóre Tomáš Mičola, o dělení bodů nakonec rozhodl za Jičín Bareš a utkání skončilo za stavu 23:23.

Nejlepší střelci Jičína: Babák 5/1, Bareš 4, Zeman 4, Vocásek 4
Nejlepší střelci Brna: Mičola 10/1, Dostalík 4, Hubáček 3, Hastík 3/2
Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 490

Plzeň – Přerov 29:21 (12:10)

První poločas byl zpočátku velmi vyrovnanou bitvou. Ještě ve 23. minutě bylo skóre vyrovnaných 8:8. V závěru poločasu se ale podařilo domácím házenkářům prolomit obranný val Hanáků a do šaten si odnášela Plzeň dvoubrankový náskok. Přesně mířil hlavně Bečvář, ve druhé půli se k němu připojili ještě Blecha se Strýcem. Hosté se ale drželi ještě i ve 45. minutě zápasu. Potom přišlo dlouhých patnáct minut střeleckého půstu na straně Přerova. Na sedm branek v řadě, které nasypali Západočeši do branky Přerova, zareagovali házenkáři z Hané až v posledních dvou minutách zápasu a podlehli tak soupeři na úvod sezóny o osm branek.

FOTOGALERIE zde

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 8/4, Šindelář 4, Strýc 4, Blecha 4
Nejlepší střelci Přerova: Kavka 5, Hradil 4, Mužík 3, Kovařík 3, Pernička 3/3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 200

Roman Bečvář se blýskl před odmácím publikem osmi brankami.

Foto Hynek Sladký

Plzeňští házenkáři si mohli vychutnat oslavu prvního vítězství v sezóně 2012/2013.