8.9.2012 otevřeno: 1787 x

Lovosice si do Chorvatska povezou čtyřbrankový náskok

Čtyřbrankovým rozdílem porazili dnes lovosičtí házenkáři favorizovaný HC Zamet. Chorvatský celek za celý zápas nepustili do vedení a na jih tak určitě nepojedou jen na výlet.

Pohár EHF – 1. kolo

Lovosice – HC Zamet 27:23 (16:12)

Podruhé ve své historii se tým Lovosic probojoval na evropskou scénu. Poté, co se v sezóně 2008/2009 zúčastnili Challenge cupu, postoupili letos jako vítěz Českého poháru do Poháru EHF. Soupeřem byl Severočechům celek HC Zamet Rijeka. Chorvatský protivník se od začátku jen pomalu rozkoukával na horké lovosické půdě. Domácím se vydařil vstup do utkání a prakticky po celou první půli diktovali tempo. Lovosičtí vedli dokonce sedmibrankovým rozdílem 15:8! Jen před poločasem díky vyloučení domácí ztratili něco ze svého náskoku a poločasové skóre tak bylo 16:12. I ve druhé půli byli domácí házenkáři stále o krok před soupeřem. Nutili Chorvaty k chybám, nepouštěli je do zakončení a každé zaváhání trestali. Ve 37. minutě to bylo 19:16, za stavu 21:17 změnili hostující házenkáři obranný systém. Zhruba v polovině druhé třicetiminutovky přišel brankový půst, hra ztratila plynulost. Hráči HC Zamet se ještě dokázali přiblížit Lovosicím na rozdíl dvou gólů, trenér Srba ale zareagoval oddechovým časem a jeho svěřenci zase vybudovali mezi soupeřem a sebou čtyřbrankový val (25:21). Poslední dvě minuty dohrávali Lovosičtí v oslabení, tuto situaci ale dokázali zvládnout. Utkání nakonec skončilo za stavu 27:23.

Vojtěch Srba, trenér Lovosic: Vydařil se nám vstup do utkání. Agresivní obranou jsme nutili soupeře k chybám, které jsme dokázali trestat z rychlých útoků. Rychle jsme proto získali vedení 4:0. Pak to bylo 10:6, v této fázi jsme, myslím si, i dobře kombinovali v postupném útoku a nakonec se náš náskok zvýšil až na sedm branek. Bohužel jsme nezvládli závěr prvního poločasu. Byli jsme v oslabení a netakticky rychle jsme zakončili. Tak se soupeř přiblížil a další vyloučení jsme si nesli do dalšího poločasu. Vstup do druhého poločasu právě díky oslabení nebyl optimální. Dostali jsme dvě rychlé branky, soupeř se dotáhl a pak už bylo utkání poměrně vyrovnané. My jsme v závěru měli trochu více štěstí. Ale myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě. Prakticky celé utkání jsme si drželi tří, čtyřbrankové vedení a bylo by trochu kruté, kdybychom závěr nezvládli a utkání skončilo třeba jen o branku. Za vítězství jsme rádi. Dává nám určitou naději. Samozřejmě pořád víme, že Zamet je favorit, zvlášť na domácí půdě. Jedeme získávat zkušenosti a favorita potrápit. Na začátku utkání povedeme 4:0 a s tím se dá něco dělat. Pokud ustojíme počáteční tlak ze strany fanoušků i hráčů, který tam určitě budeme mít nějakou šanci. Minimálně teoretickou.

Ostrostřelce Motla si obrana Zametu hlídala. Na fotce při sedmičce proti chorvatské brance.