27.5.2012 otevřeno: 3571 x

Oprávněný zisk titulu potvrdili Valaši devítibrankovým vítězstvím!

V příjemné atmosféře téměř až exhibičního zápasu se neslo úplně poslední utkání letošního ročníku extraligy. Zubří potvrdilo své vítězství v soutěži a věrným fanouškům se odvděčilo pohlednou házenou a posledním letošním vysokým vítězstvím. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga - nadstavba 1. - 6. místo - 10. kolo

Zubří – Jičín 30:21 (16:8)

Zuberští házenkáři do zápasu vletěli, jako kdyby z daleka nic nebylo rozhodnuto. Domácí hráči se chtěli odvděčit svým věrným fanouškům a hlavně ukázat, že si titul zaslouží a letošní trofej přijde do těch správných rukou. Základní sestava Zubří vyvinula hned v úvodu obrovský tlak v obraně, dynamický byl i jejich přechod do rychlého útoku. Dobrý výkon předvedla křídla Mičkal s Jurkou, střelecky se prosazoval i standardně kvalitní kanonýr Stržínek. Skóre se vyvíjelo stále ve prospěch Valachů - 3:0, 7:2, a když to bylo ve 12. minutě 10:3, sahal trenér hostů Babák po oddechovém čase, aby důrazně hráčům domluvil. Jičín sice nepřijel kompletní, chyběli Naiman a Lepieš, i tak se ale snažili Jičínští bojovat. V 15. minutě už ale ze „základu“ zuberské sestavy nezůstalo na hřišti nic. Do zápasu se dostala „lavička“, hra se trochu vyrovnala, ale sedmibrankový náskok si domácí udržovali. V prvním poločase předvedl výborný výkon domácí brankář Malina, Orság, který ho vystřídal ve druhé půli, si s ním v ničem nezadal a poradil si i při jediné sedmičce zápasu (43. minuta). Ve 47. minutě to po dvou střelách Kašného bylo už o deset 24:14. V posledních minutách poslal trenér domácích zpátky na palubovku základní sestavu. Už se téměř nebránilo a branka stíhala branku. Ve stoje tleskající zcela naplněná zuberská hala dohnala své favority ke třicáté brance, o kterou se postaral mladík Mičkal. A pak už vypukly nadšené oslavy vytouženého a dlouho, dlouho, očekávaného titulu. Zubřené převzali z rukou předsedy Českého svazu házené Jaroslava Chvalného, generálního sekretáře Stanislava Svobody a zástupkyně generálního partnera společnosti Tipgames medaile a pohár pro mistra.

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 6, Jurka 5, Mičkal 5, Kašný 4
Nejlepší střelci Jičína: Babák 5, Vocásek 5, Kraus 3, Zeman 3
Sedmimetrové hody: 0/0 – 1/0 , vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 1500

Přesně se závěrečným hvizdem posledního extraligového utkán vypukly v Zubří oslavy hisotricky třetího mistrovského titulu.