26.5.2012 otevřeno: 3377 x

Dukla prohrála titul s Lovosicemi, na dálku korunovala Zubří

Dukelští si letos na krk pověsí jen stříbrné medaile. Po její dnešní porážce je totiž už jasné, že mistrem letošní sezóny je Zubří. Třeboň zakončila sezónu inkasovanou čtyřicítkou. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 10. kolo

Dukla – Lovosice 25:26 (10:12)

Zítřejší utkání v Zubří mělo být dramatickým a divácky nabitým vyvrcholením celé sezóny, nakonec však může být spíš rozlučkovou exhibicí a poděkováním fanouškům. Stejně jako loni i letos měly Lovosice v rukou osud mistrovského titulu a jakoby se rozhodly, že když jim ho Dukla sebrala loni, letos jí tu radost nedopřejí. Hned v úvodu se ujali Severočeši vedení (1:3), toto manko ale ještě Pražané lehce smazali. Hosté si ale vzali náskok brzy zpět (5:8) a do přestávky se ho již nevzdali. Skórovali Krahulík, Motl a Jelínek, kterým se dařilo překonávat domácího gólmana. Petržala byl i tak ale poměrně úspěšný a řadu lovosických pokusů zlikvidoval. V úvodu druhé půle se sice na krátko šňůrou čtyř branek z ruky Šika s Piskačem ujali vedení opět Dukelští, obratem však Škvařil s Kolomazníkem skóre zase otočili a ve 47. minutě vedly Lovosice na Dukle už 23:18. Domácí házenkáři se vybičovali k mohutnému finiši stejně jako minulý týden v Jičíně. I přes řadu nepřesností dokázali několikrát využít lovosického oslabení, úspěšnými zákroky přispěl i druhý pražský brankář Suchý. Deset minut tak hosté neskórovali a Dukla vyrovnala na 25:25. V napínavých posledních vteřinách byl ale za faul na Kolomazníka nařízen sedmimetrový hod a Havlát udržel nervy na uzdě. Sedmičku proměnil a zasloužil se tak se svými spoluhráči o to, že na Valašsku už teď vypukly oslavy mistrovského titulu, na který čekalo Zubří patnáct let.

Nejlepší střelci Dukly: Piskač 6, Krupa 6/2, Šůstek 6
Nejlepší střelci Lovosic: Jelínek 5, Krahulík 5, Motl 4/1, Kolomazník 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 318

Šůstek v dresu Dukly bojoval o poslední jiskřičku naděje.

Landa se trefil jen jedinkrát, těšit ho ale může, že i jeho branka byla důležitá a pomohla Lovosicícm k dnešnímu vítězství.

Hranice – Brno 33:31 (15:20)

Těsným vítězstvím uzavřeli sezónu házenkáři Hranic. Museli o ně ale zabojovat. Do Hranic zavítalo družstvo Králova Pole a po jedenácti minutách vedli Jihomoravané 9:4. Dobře pálil Večeřa, přesný byl i Zima, a tak si po celý první poločas udržovali házenkáři z Brna pohodlný pěti až šestibrankový náskok. V poslední minutě poločasu se ale do šaten předčasně odebral Dolák a po deseti minutách druhé půle i Brož. Oba hraničtí házenkáři bránili s vervou a s větším nasazením, než pravidla připouštějí a korunovali tak svou osobní sezónu červenými kartami. Ve druhé půli se rozstřílel Magrla, úspěšný byl i Indrák s Galusem, exekutorem sedmimetrových hodů, a v zádech měli tradičně výborného Kučerku. Náskok hostů se začal ztenčovat, v 53. minutě dělila oba soupeře jen jediná branka. Závěr byl pak v režii obou brankářů, vydařil se však lépe hranické straně. V 57. minutě to bylo 29:31. Potom už však hosté neskórovali, zatímco do jejich branky padly ještě čtyři střely. Domácí se teprve podruhé v utkání dostali do vedení, avšak v rozhodující okamžik a zajistili si tak poslední letošní vítězství.

Nejlepší střelci Hranic: Galus 8/6, Indrák 7, Magrla 5
Nejlepší střelci Brna: Večea 8, Hubáček 6, Mičola 6
Sedmimetrové hody: 6/6 – 1/1, vyloučení: 7 (přímá ČK Brož, Dolák) - 6, rozhodčí: Simu, Tokoš, diváků: 90

Třeboň – Frýdek – Místek 22:40 (9:23)

Opravdu smutné rozloučení se sezónou se odehrálo v Třeboni, která s pouhými čtyřmi získanými body neopustila poslední příčku extraligové tabulky. Hrstka diváků se u rybníka Svět dočkala čtyřiceti brankové nálože! Už nástup Frýdku byl zdrcující a po devíti minutách hry to bylo 9:0, ve 20. minutě 18:6. Za celý první poločas skórovali Jihočeši jen devětkrát, zatím co jejich síť dnes přinesla víc štěstí hostujícím rybářům, kteří ji naplnili třiadvaceti střelami. Ve druhé půli byli domácí střelecky trochu úspěšnější, na brankovou smršť v podání frýdeckých střelců ale zdaleka neměli. Prapor domácích pozvedal jen Loskot a Kubíkem, i tak se ale v posledním vystoupení sezóny dočkali nepopulární čtyřicítky.

Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 5, Kubík 4/2, Mošovský 3, Brchaň 3
Nejlepší střelci Frýdku: Meca 8, Petrovský 8, Dyba 7/4
Sedmimetrové hody: 7/4 – 4/4, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 55

Kdo pravidelně sleduje naše stránky podobnou fotku už viděl. Tehdy byla z jiného utkání. Ale také prohraného.