23.5.2012 otevřeno: 1499 x

Bronzová Karviná uzavřela sezónu vydřeným vítězstvím v Přerově

O poločase prohrávala Karviná vysoko o sedm branek. Ve druhé půli však její házenkáři zabojovali a vydřeli těsné jednobrankové vítězství.

TIpgames extraliga - nadstavba 1. - 6. místo - 10. kolo, nadstavba

Přerov – Karviná 29:30 (17:10)

Po tom, co v nesmírně dramatickém a emocemi nabitém zápase potrápila Karviná Zubří, přijela z pozice třetího celku tabulky sklidit poslední letošní body na Hanou. Ve čtvrté minutě zápasu Karvinští dominovali, vedli 3:0, Přerov se však rozkoukal a manko rychle stáhl a dokonce vedení překlopil na svou stranu (4:3). Potom byli Hanáci stále o krok napřed, Karviná stále jeden až dva góly ztrácela (7:5, 8:6). Už v 15. minutě ale začala ztráta Karviné narůstat, Kavka s Plškem brzy zvýšili náskok domácích už na 11:6. Vančo pak dokázal manko stáhnout na dvoubrankový rozdíl (11:9), ve 21. minutě ale zase využili Přerovští početní převahy a vzali si zpět pětibrankový náskok (15:10). Do šaten si odnášela Karviná dokonce sedmibrankovou nálož! Do druhé půle nastoupili Karvinští jako vyměnění a rychle začali ukrajovat z vysokého náskoku hostitele. Sliwka, Hastík i Petrovský nacházeli cestu k síti Přerovanů a ve 37. minutě to bylo už jen o čtyři (20:16). Mezi 38. a 45. minutou se domácí na dlouho zasekli na jednadvaceti vstřelených brankách a dovolili tak soupeři vyrovnat (21:21). V poslední patnáctiminutovce už se oba celky přetahovaly o vedení, bylo to však jako na střelnici a diváci viděli ještě hodně branek. Utkání uzavřely úspěšné sedmimetrové hody na obou stranách, avšak na straně Karviné přece jen svítilo o branku víc a v posledním zápase sezóny si tak připsala poslední vítězství.