19.5.2012 otevřeno: 1762 x

Zubří neproměnilo první mečbol

Už dnes večer mohlo být rozhodnuto o českém mistrovi, Karvinští ale byli proti. S obrovským nasazením vybojovali dva body proti Zubří a Dukla tak může přiživovat plamínek naděje. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 9. kolo

Karviná – Zubří 31:29 (16:10)

Karvinská palubovka je pro házenkáře Baníku posvátná a domácí hráči byli ochotni vypustit na hřišti duši, jen aby největší regionální sok nemohl oslavit na jejich půdě mistrovský titul. Že cizí oslavy ve vlastní hale nestrpí, vzkázali Karvinští do Zubří už před zápasem a nezastrašily je ani čtyři autobusy žlutě oděných fanoušků, které valašský klub do Karviné vypravil. Předposlední utkání letošního ročníku a poslední domácí utkání Karvinští ovládli. Vlétli do zápasu s vervou a po deseti minutách vedli až překvapivě vysoko 7:2, po první čtvrtině vedli už o šest. V posledních deseti minutách poločasu se ale Zuberští zkoncentrovali a sedm minut před přestávkou snížili náskok domácích na tři branky (12:9). Do šaten si už ale zase odnášeli šestigólové manko. Rozdíl ve skóre se Zuberským nedařilo umazat ani ve druhé půli, i když ve 42. minutě se dotáhli opět na tři branky (19:16). Ostrostřelec Stržínek s exkarvisnkým Hantákem sice pálili s vervou a poměrně přesně, střelecký odpor Hastíka, Požárka a Petrovského však byl dostatečný, a tak si Karviná stále udržovala asi tříbrankový odstup. V poslední minutě se ale přece jen po střele Mičkala dotáhlo Zubří dokonce na rozdíl jediného gólu, vyrovnat ale nedokázalo. Naopak Petrovský potvrdil vítězství domácích jednatřicátou brankou.

Nejlepší střelci Karviné: Hastík 6, Krahulec 5, Požárek 4, Vančo 4, Chudoba 4
Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 8/1, Hanták 6, Šustáček 6
Sedmimetrové hody: 6/3 – 3/2, vyloučení: 7 (přímá ČK Kružík) - 10 (ČK Pernica), rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 720

Hastíkovi se proti Zubří zadařilo. Skóroval šestkrát.

Foto Ivo Dudek

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 9. kolo

Brno – Plzeň 22:25 (14:14)

Utkání Brna s Plzní hrané před hrstkou brněnských diváků bylo vyrovnané jen v prvním poločase. I tehdy ale za delší konec tahali stále spíš domácí, i když vedli nejvýše o tři branky a Plzeň srovnala až v poslední minutě prvního poločasu na 14:14. Bodoval hlavně Hubáček, vyrovnávací branku Plzně proměnil Šindelář. Naopak do druhého poločasu vlétli hosté jako draci a prvních jedenáct minut popřestávkové půle vyhráli vysoko 9:1. Jejich náskok tak byl rázem osmibrankový. Posledních dvacet minut zápasu se ale Západočechům nevyvedlo. Do konce zápasu skórovali už jen dvakrát a to z ruky Bečváře a domácí zásadně ukrojili ze soupeřova náskoku. Na poslední tři branky už jim ale nezbyly síly a tak přes vydařený konec zápasu podlehli Královopolští Plzni o tři branky.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 7, Koubek 4/3, Paseka 2, Zima 2/1, Korejčík 2, Musil 2/1
Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 5, Kust 5, Vinkelhöfer 4, Škvařil 4
Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/0, vyloučení: 2 – 4 (přímá ČK Šindelář), rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 48

I když se zuberským fanouškům moc nelíbilo to, co viděli na ukazateli skóre...

...oba fankluby se dokázaly přátelsky rozloučit.