8.5.2012 otevřeno: 2412 x

Plná hala dohnala Valachy k důležitému vítězství, Lovosice padly v Karviné

V televizním utkání dnes o jedny z rozhodujících bodů v souboji o mistrovský titul bojovalo Zubří s Duklou. Stejně jako poprvé v nadstavbě i dnes byla Dukla tím poraženým. Večer pak rozjeté Lovosice padly v Karviné. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga - nadstavba 1. - 6. místo - 7. kolo

Zubří – Dukla 37:34 (20:16)

Od začátku utkání se zkušená rozhodcovská dvojice snažila držet otěže zápasu pevně v rukách a trestala všechny hrubosti v tomto vypjatém měření sil o první místo tabulky. Dukla začala na soupeře ztrácet v druhé pětiminutovce hry, kdy nezvládla vlastní přesilovku, rozstřílel se Hanták a Zuberští dokázali dobře číst útoky Pražanů. Zubří záhy vedlo 5:3. Pak Dukla změnila obranný systém, ve 13. minutě Piskač srovnal na 6:6 a ve 20. minutě vedla Dukla o dvě branky 14:12. V tu chvíli podržel domácí Orság, který v brance vystřídal Malinu, a Zuberští opět vyrovnali. Co víc, po pěkném brejku Miky si Valaši v oslabení vzali zpět vedení 15:14. Pak další dvě branky mladého Miky a sedmička Stržínka a bylo to o tři 18:15. Ani time-out trenéra Pauzy nezvedl hru Dukly natolik, aby před přestávkou zkorigovala čtyřbrankovou ztrátu. Ve 39. minutě ale bylo vše jinak, soupeře zásluhou exZubřana Krupy dělil jen jediný gól 22:21. Pak ale dvě sedmičky a přesné střely Stržínka opět znamenaly navýšení skóre na straně Zubří na 25:21. Na začátku poslední čtvrtiny zápasu byli domácí na koni. Vysunuli obranu, získávali míče a ve 47. minutě vedli 30:24. Za stavu 31:25 deset minut před koncem sáhl dukelský kouč opět po oddechovém čase. Stržínek dostal osobního strážce, brankář Suchý si připsal úspěšné zákroky a Dukelští korigovali na 29:32. Zase ve vlastním oslabení Zuberští ale zvýšili svůj náskok (58. minuta 36:32), navíc Valachy držel Malina. Krupa sice přidal ještě svou třináctou branku v zápase, na tom, že si Valaši vychutnali standing ovation naplněné žluté haly, už ale nic nezměnil.

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 11/5, Mika 9, Hanták 6
Nejlepší střelci Dukly: Krupa 13/4, Kotrč 5, Piskač 5
Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/4, vyloučení: 8 – 7, rozhodčí: Horáček Novotný, diváků: 1100

Mika, Hanták a Orság - jen někteří z hlavních strůjců dnešního zuberského úspěchu.

Karviná – Lovosice 28:22 (13:12)

První poločas byl velmi vyrovnaný, po většinu první třicetiminutovky byly Lovosice tím lepším týmem na hřišti a mírně vedly. Karviná obrátila skóre až ve 25. minutě (11:10) a jednobrankový náskok si odnášela i do druhé půle. O vítězi utkání se rozhodlo v poslední patnáctiminutovce, na jejímž začátku nastříleli karvinští Požárek s Chudobou šňůru osmi branek a domácí tak odskočili Severočechům na rozdíl sedmi gólů 25:18. V posledních pěti minutách už se Lovosičtí, kteří v minulých nadstavbových kolech zamíchali děním na prvních dvou příčkách tabulky, mohli snažit jen o korekci vysoké ztráty. Ani to se jim však výrazně nezdařilo a nakonec Lovosice podlehly Karviné 22:28.

Nejlepší střelci Karviné: Mlotek 4, Hastík 4, Požárek 4
Nejlepší střelci Lovosic: Krahulík 4, Škvařil 4, Jelínek 3, Landa 3
Sedmimetrové hody: 3 /1 – 4/3, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 506

Souboj Petrovského s Landou.

Foto Ivo Dudek

A souboj Vanča se Šálkem.

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 7. kolo

Brno – Třeboň 30:19 (16:11)

Začátek utkání přinesl atraktivní a rychlou házenou a v prvních minutách bylo skóre maximálně vyrovnané. V desáté minutě ale při přesilovce zavelel Hubáček do útoku a domácí si rychle vytvořili čtyřbrankoví náskok (9:5). Tehdy si Jiskra vybrala oddechový čas a po něm koncentrovanou hrou snížila manko na dvě branky 9:11. Na devíti vstřelených brankách se ale Jihočeši na dlouho zasekli a dali tak soupeři možnost odskočit na rozdíl sedmi gólů 16:9. Ve druhé půli pak už domácí jen potvrzovali svou převahu na hřišti. Výbornými zákroky se blýskl Bavlnka, domácí proměňovali vypracované šance a Třeboň nedokázala odpovídat. Házenkáři z jižních Čech nenastříleli za utkání ani dvacet branek a odváží si domů jedenáctibrankovou nálož.

Nejlepší střelci Brna: Paseka 5, Korejčík 5, Zima 4
Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 9/2, Kotlaba 4, Kubík 2, Zbíral 2
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 105

Frýdek-Místek – Kopřivnice 32:34 (18:11)

Regionální derby s napínavým a nečekaným průběhem se odehrálo ve Frýdku. Hostující házenkáři tady o přestávce prohrávali o sedm branek, když jejich síť plnili především Mynář s Petrovským. Po celou první třicetiminutovku ztráceli Kopřivničtí alespoň tři, nejvíce pak sedm branek. O to velkolepější byl obrat, který se jim podařil ve druhém poločase. Na palubovku nastoupili jako vyměnění, jejich herní projev se výrazně zlepšil a postupně začali ukrajovat z náskoku domácího celku. Úsek utkání mezi 46. a 53. minutou vyhráli 7:1 a otočili tak nepříznivé skóre z 22:26 na 29:27. A toto rozhodlo. Frýdek sice ještě vyrovnal, hosté si však obratem vzali dvoubrankové vedení zpět a uhájili ho v dramatickém závěru utkání až do závěrečného klaksonu.

Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 6/5, Petrovský 5, Komárek 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Hanzelka 6, Stanislav 5, Frančík 5, Gřes 5/2
Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 320

Výborný výkon předvedl dnes proti Kopřivnici Pyško.