7.5.2012 otevřeno: 1083 x

V předvečer svátečních bojů vítězství Jičína

Další předehrávku zítřejšího svátečního kola odehráli v Jičíně Hanáci z Přerova. Po vyrovnané první třicetiminutovce nakonec hosté padli rozdílem čtyř gólů.

Tipgames extraliga- 1. – 6. místo – 7. kolo

Jičín – Přerov 25:21 (11:11)

Diváci v Jičíně v prvním poločase zápasu mezi domácími a Přerovem moc branek neviděli. Maximálně vyrovnaná první třicetiminutovka byla přehlídkou zákroků brankáře Štolcara, ale i úspěšných střel domácího Zemana. Domácí si stále udržovali mírný náskok, Hanáci se však snažili držet na dostřel. Těsně před přestávkou Pernička srovnal na 11:11 a ve druhém poločase se začínalo od nuly. I ve druhé půli narůstalo skóre jen zvolna a pomalu narůstalo i vedení domácích házenkářů. Tempo střelby Jičínských se zvedlo v poslední čtvrtině zápasu. Deset minut před koncem vedli Východočeši rozdílem šesti gólů 22:16, Zemánek s Kovaříkem se ale snažili manko zkorigovat. Nakonec však i přes snahu Přerovských Jičín zvítězil čtyřbrankovým rozdílem 25:21.

Nejlepší střelci Jičína: Kvasnička 5, Vocásek 5, Babák 4/1, Zeman 4/2
Nejlepší střelci Přerova: Zemánek 8, Kavka 4, Kovařík 4, Pernička 4/1
Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 515