Po vítězství v Přerově je Dukla dva body před Zubřím

Dukla splnila papírové předpoklady a na Hané zvítězila, naopak devítibrankovou nálož si odváží z Jičína Karviná.

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 6. kolo

Přerov – Dukla 24:29 (11:19)

Po dnešním podvečerním zápase má Dukla na nejžhavějšího soupeře v boji o titul dvoubrankový náskok. Poté, co Valaši odjeli z Lovosic bez bodu, sklidili totiž Pražané celé dva body na úrodné Hané. V Přerově vlétli do zápasu vervou, zaskočili soupeře a už po jedenácti minutách vedli 8:1. Sedmibrankový náskok si dlouho udržovali a deset minut před přestávkou dokonce navýšili rozdíl na deset gólů 16:6. Bodoval hlavně Šůstek, sekundoval mu Mráz a o přestávce vedli házenkáři z hlavního města o osm branek. Ve druhé půli se domácí zkoncentrovali a v úseku hry mezi 36. a 41. minutou mocně stáhli manko na pět branek (16:21). Podařilo se to přesně mířícímu Mužíkovi s Kovaříkem. Potom ale hosté opět zabrali a svůj vysoký náskok si vzali zpět. Pět minut před koncem za stavu 20:28 bylo rozhodnuto, a tak korekce domácích na 24:29 byla již jen kosmetickou úpravou.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 8/1, Kovařík 4, Zemánek 4
Nejlepší střelci Dukly: Šůstek 7, Šik 5, Mráz 4
Sedmimetrové hody: 3/1 – 0/0, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 126

Jičín – Karviná 32:23 (14:9)

Pro pořádnou nálož si dnes přijela Karviná do Jičína. Na východě Čech se sice ujala vedení 5:3, pak ale dva rychlé brejky Krause znamenaly obrat ve skóre ve prospěch domácích, ze kterého se pak Jičín odrazil a začal si budovat postupně svůj náskok. Ve 20. minutě to bylo 9:6, o přestávce domácí vedli 14:9. Druhý poločas už byl pro Karvinou trápením. Ve 35. minutě prohrávala už 10:18 a trenér Trtík bral time.out. Ani pak se ale hosté nedostali do tempa. Dobře proti karvinským střelcům zasahoval Veverka a střelecky hosty drtili Babák s Krausem. Karvinští podlehli v Jičíně o devět gólů 32:23, na její třetí příčce v tabulce to ale nic nemění.

Nejlepší střelci Jičína: Babák 8, Kraus 7, Kvasnička 5
Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 6/2, Vančo 4, Sliwka 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Frieser L., Friser B., diváků: 600

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 6. kolo

Frýdek – Místek – Brno 33:30 (19:12)

Prvních pět minut bylo ve Frýdku maximálně vyrovnaných, ale pak domácí nastoupili dynamičtěji a šňůrou několika branek se Brnu vzdálili na rozdíl deseti branek. Královopolští sice ještě před přestávkou hlavně díky Večeřovi snížili stav na 19:12, i tak se ale zdálo být téměř rozhodnuto. O to dramatičtější byl ale překvapivě závěr zápasu. V 50. minutě korigovali hosté na čtyřbrankový rozdíl a Frýdečtí znovu odskočili. Když však tři minuty před koncem čtyřmi brankami v řadě Musil s Hubáčkem zase stáhli manko na tři branky, vypadalo to ještě na napínavý finiš. Domácí házenkáři se už ale zkoncentrovali, vyvarovali se stejných chyb, jako v 50. minutě Večeřa, který byl potrestán červenou kartou za faul na hráče v rychlém útoku, a tříbrankové vítězství uhájili.

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 7/1, Petrovský 5, Unger 4, Dyba 4, Kichner 4
Nejlepší střelci Brna: Hubáček 6, Večeřa 6, Musil 5/1
Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1, vyloučení: 1 – 4 (přímá ČK Večeřa), rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 275

I v této pozici dokáže Holbein vystřelit. A úspěšně!