3.5.2012 otevřeno: 920 x

Ve čtvrteční předehrávce tříbrankové vítězství Hranic

Už 6. nadstavbové kolo bude roztaženo hned do čtyř hraních dnů. Souboje otevřelo už ve čtvrtek večer utkání mezi Kopřivnicí a Hranicemi.

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 6. kolo

Kopřivnice – Hranice 27:30 (17:20)

Hosté tahali v úvodu utkání za kratší konec. V 9. minutě prohrávali 7:4. Paradoxně zpět do tempa je kromě time outu trenéra Hrabala vrátila i vynucená přestávka, která nastala v kopřivnické hale v 10. minutě po výpadku elektrického proudu. Hranice se herně zvedly, měly dynamičtější přechod do protiútoku, několik dobrých zásahů přidal i hostující brankář. V 15. minutě bylo vyrovnáno 8:8 a hned v zápětí šli hosté poprvé do vedení 9:8. Potom už Kopřivnice musela stále dotahovat alespoň jednobrankový náskok soupeře. Navíc se osobní obranou snažili Hraničtí eliminovat nejlepšího domácího střelce Rachače. Sedm minut před koncem poločasu byl náskok Hranic už tříbrankový a oddechový čas si vyžádal pro změnu trenér Bartoň. Porada vrátila Kopřivnické do hry, Hranice se však snažily udržovat od soupeře těžce vybojovanou vzdálenost. Asi tříbrankový náskok si udržoval hostující celek po většinu druhé půle. Ve 22. minutě to ale vypadalo, že utkání ještě bude mít dramatický závěr – Rachač s Hanzelkou vyrovnali na 26:26, poslední pětiminutovka už ale byla opět v režii Hranic, které dovedly utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 8, Gřes 7/4, Aspiridis 4
Nejlepší střelci Hranic: Čadra 7, Indrák 5, Galus 5/2
Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 180