1.5.2012 otevřeno: 2318 x

Dukla padla v Lovosicích a Zubří se vrátilo do čela tabulky, v Karviné svítila čtyřicítka

Střetnutí Lovosic s Duklou vždy slibuje napínavou a atraktivní házenou. Dnes Pražané na severu Čech podlehli o pět branek. Zubří nedokázalo naplno využít šanci a v Jičíně vybojovalo jen bod. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga - nadstavba 1. - 6. místo - 5. kolo

FOTOGALERIE zde

Lovosice – Dukla 26:21 (15:13)

Hosté se ujali vedení 3:1, Lovosice se však brzy zkoncentrovaly a v 8. minutě nejlepší střelec extraligy Motl vyrovnával na 3:3. Potom však postupně zase začala Dukla soupeři unikat. V 15. minutě domácí prohrávali už 5:9, zase se ale dokázali herně zvednout a po time-outu trenéra Srby se opět na Duklu dotáhli (9:9). Ve 22. minutě dokonce šli Lovosičtí do vedení 11:10. O přestávce bylo vedení Lovosic dvoubrankové, k čemuž přispělo vyloučení Kerna. Na začátku druhé půle mohli jít Lovosičtí do výraznějšího vedení, měli několik vyložených šancí, ale nervozita a vynikající Petržala jim to nedovolili. Naopak exZubřan Krupa třemi brankami držel v prvních deseti minutách druhé půlky v kontaktu se soupeřem. Úsek od 40. do 50. minuty vyhrály Lovosice 4:1 a získaly čtyřbrankové vedení, Dukla udělala příliš mnoho technických chyb. To byl rozhodující moment utkání. Posledních pět minut bylo obrazem zmaru ze strany Dukly, která se za každou cenu snažila korigovat výsledek. Ale ať dělali střelci Dukly, co mohli, nedařilo se jim míč do branky Severočechů protlačit. Vítězství Lovosic je zasloužené a může výrazně promluvit do konečného boje o titul letošního mistra.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 8/3, Chroustovský 5, Kolomazník 3, Jelínek 3
Nejlepší střelci Dukly: Kastner 4, Mráz 4, Kotrč 3, Krupa 3
Sedmimetrové hody: 5/3 – 1/0, vyloučení: 3 - 7, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 600

Nejlepší střelec extraligy bodoval i dnes. Motl skóroval osmkrát.

Foto Patrik Pátek

Karviná – Přerov 40:29 (24:14)

Branková smršť se snesla do sítě Hanáků. Přerovu sice vyšel lépe vstup do utkání – po devíti minutách vedli 6:4. Vedli ještě i ve 12. minutě (6:9). Mezi 13. a 20. minutou se ale vše otočilo – pak ale deset balónu v řadě nasypali Vančo se Sliwkou do branky Přerova a hosté na to nenašli odpověď (16:9). Do přestávky narostl náskok domácích už na deset gólů a ve druhém poločase se vedení Karviné ještě zvyšovalo, i přes střeleckou úspěšnost přerovských Kavky s Plškem. Karvinským se střelecky velmi dařilo, téměř vše, co poslali na branku hostů, skončilo v síti a do střeleckého zápisu promluvili téměř všichni nominovaní hráči. Brankostroj domácích se zastavil až se závěrečným hvizdem, kdy na ukazateli skóre už zářila čtyřicítka!

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 6, Vančo 6, Krahulec 6
Nejlepší střelci Přerova: Kavka 9, Plšek 8, Pernička 5
Sedmimetrové hody: 1/0 – 0/0, vyloučení: 3 - 0, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 360

Kružík při jednom ze svých střeleckých pokusů.

Foto Ivo Dudek

Jičín – Zubří 27:27 (12:16)

Zubřané nedokázali naplno využít příležitost, kterou jim dnes poskytly Lovosice porážkou Dukly. Jen dnes byli spíš v pozici toho, kdo bod za remízu ztratil, než kdo ho vybojoval. Do patnácté minuty bylo stále skóre vyrovnané (2:2, 5:5). Pak začali Valaši budovat náskok, který ještě před přestávkou narostl na pět branek (9:14). Úvod druhé půle se pak Zuberským vůbec nevydařil, už ve 36. minutě bylo vyrovnáno (16:16). Až do konce utkání pak sice byli stále o krok napřed a minimální ztrátu dotahovali Jičínští, utkání ale spělo do dramatického závěru. V poslední minutě utkání vybral oddechový čas trenér Babák, který dobře připravil své svěřence na následující akci a Kraus se postaral o vyrovnání na 27:27. Na to zareagoval time-outem kouč Mika, jeho svěřenci už však v posledních patnácti vteřinách nedokázali vsítit vítězný gól.

Nejlepší střelci Jičína: Kvasnička 7, Kraus 6, Vocásek 4, Zeman 4/3
Nejlepší střelci Zubří: Hanták 9, Sržínek 7/2, Bechný 3, Měchýř 3
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 6 - 8, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 599

Brno – Hranice 20:30 (9:14)

Utkání v Brně mělo poměrně jednoznačný průběh. Domácí drželi se soupeřem krok jen v prvních patnácti minutách. Už v poslední pětiminutovce prvního poločasu si pak Hraničtí vybudovali rozhodující náskok, když Čadra s Galusem čtyřmi brankami v řadě zajistili svému celku pětibrankové poločasové vedení. Střelecky při chuti pak byli hráči hostujícího družstva i na začátku druhé půle, a tak na konci 40. minuty vedli už desetibrankovým rozdílem 22:12. Domácí házenkáři sice ještě bojovali, aby alespoň upravili nevzhledné skóre, ale i korekci, které dosáhli díky šňůře šesti čtyř branek do 49. minuty (16:22), Hraničtí opět rychle smazali a na konci utkání tak na ukazateli skóre opět svítil desetibrankový rozdíl 20:30.

Nejlepší střelci Brna: Večeřa 4, Paseka 3, Ryšavý 3, Musil 3
Nejlepší střelci Hranic: Galus 10/6, Čadra 8, Margla 5
Sedmimetrové hody: 2/1 – 7/6, vyloučení: 3 – 5 (ČK Šíra), rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 125

Tipgames extraliga - nadstavba 7. - 12. místo - 5. kolo

Frýdek-Místek – Třeboň 31:24 (17:12)

Ani z Frýdku Třeboň body neveze. Frýdek byl od začátku lepším celkem na hřišti. Po deseti minutách to bylo 8:5, pět minut před přestávkou 15:10. Kichner s Ungerem a Dybou udržovali odstup Frýdeckých od soupeře a kadence Loskota a Kubíka jim nestačila. Ve druhé půli se hosté na svého soupeře dotáhli – ve 44. minutě byl rozdíl ve skóre jen dvoubrankový. Pak ale pěti brankami v řadě pojistili Frýdečtí své vítězství. Sedm minut před koncem to bylo o sedm a za stejného rozdílu utkání i skončilo. I po dnešku tak Třeboni zůstávají na kontě jen čtyři body.

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 6/1, Dyba 5/3, Kichner 5
Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 9/3, Kubík 5, Mošovský 4
Sedmimetrové hody: 9/5 – 3/3, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 160

Loskot dnes skóroval devětkrát.

Foto Zdeněk Šrubař

Takto se radoval Kolomazník po jedné ze tří úspěšných střel. A radovat se mohl i po skončení utkání.