28.4.2012 otevřeno: 1390 x

Dukla je v „laufu“, přejela Jičín

V prosluněných volných dnech probíhá 4. nadstavbové kolo a Dukla je k nezastavení. Dnes převálcovala desetibrankovým rozdílem Jičín. V soubojích dolní šestky se i nadále nedaří Třeboni, body nevybojovalo ani Brno. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 4. kolo

Dukla – Jičín 34:24 (18:12)

Pro duely těchto dvou celků byla v letošním ročníku charakteristická obrovská vyrovnanost. Dukla si však minimálně kvůli souboji se Zubřím nesmí dovolit zaváhat a tentokrát to schytali Jičínští. Ti právě poté, co kvalitnímu soupeři z Dukly letos dokázali vždy silně vzdorovat, dnes podlehli v Praze rozdílem deseti branek. Vyrovnaný průběh mělo utkání do 20. minuty a stavu 8:8. Pak tři rychlé branky Piskače a Lehockého a dobré zákroky Petržaly postavily základy gólového úniku Dukelských. O přestávce byl rozdíl ve skóre šestibrankový, šest minut po návratu ze šaten už osmibrankový. Nepříznivý stav se hostujícímu celku podařilo ještě korigovat ve 43. minutě na rozdíl čtyř branek (24:20), přičemž největší zásluhu na tom měl mladý ostrostřelec Babák. Potom už ale házenkáři Jičína dokázali skórovat jen čtyřikrát, v posledních pěti minutách se dokonce odmlčeli úplně. Řadu jejich střel vychytal Suchý, který vystřídal Petržalu v brance domácích a na kulatém desetibrankovém rozdílu uzavřel skóre úspěšnou sedmičkou Sýkora.

Nejlepší střelci Dukly: Krupa 7/2, Piskač 7, Rama 4, Lehocký 4, Kastner 4
Nejlepší střelci Jičína: Babák 6, Zeman 6/3, Naimann 3, Vocásek 3, Kraus 3
Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3, vyloučení: 1 – 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 115

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 4. kolo

Třeboň – Kopřivnice 24:25 (13:11)

Třeboňským se pomalu rozplývají i poslední naděje na záchranu v soutěži. Dnes podlehli o jedinou branku hostům z Kopřivnice. Ti okupují předposlední příčku. Kopřivničtí měli lepší nástup do utkání. Domácí obránce zaměstnával hlavně střelec Rachač. Pak domácí zlepšili obranu a začalo se jim dařit i v útoku, kde se nejčastěji dokázal prosadit Loskot, a tak domácí o poločasové přestávce vedli 13:11. Druhý poločas začali opět lépe hosté z Kopřivnice, dokázali se na Třeboň dotáhnout. Pak byla hra velmi vyrovnaná a vedení se přelévalo ze strany na stranu. V závěru měla ale více štěstí Kopřivnice. Její házenkáři Gřes s Marináskem v poslední minutě zajistili odskočení hostujícího celku na 25:23 a závěrečná střela Kubíka už stačila jen na korekci na konečných 24:25.

Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 7, Kubík 6/2, Mareš 2, Brchaň 2, Zbíral 2, Štěch 2, Čapek 2
Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 10/4, Martinásek 6, Gřes 3
Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/4, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 120

Plzeň – Brno 36:26 (18:14)

I přesto, že je přišlo podpořit jen osmdesát diváků, bojovali Plzeňští o co nejlepší výsledek. Už po deseti minutách vedli Západočeši 8:3, pět minut před přestávkou 14:9. Dobře se vedlo tradičním oporám Vinkelhöferovi s Bečvářem a Pohlmanem. Rozhodující vedení si vytvořili domácí hráči v první půlce druhé třicetiminutovky. Tehdy na každou branku Brna připadly tři branky Plzně, a když ve 47. minutě vedla Plzeň už dvanáctibrankovým rozdílem (32:20), bylo rozhodnuto. Závěrečná úprava skóre pak byla dílem Zimy s Hubáčkem, na vysoké porážce Brna to však příliš nezměnilo. Stínem utkání je pak trest pro Škvařila, který si po třech dvouminutových trestech vysloužil další napomenutí za nesportovní chování.

Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 8, Pohlmann 5, Bečvář 5
Nejlepší střelci Brna: Zima 6, Mičola 6, Večera 5
Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1, vyloučení: 9 (ČK Škvařil) - 6, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 80

V až nadpřirozené pozici zachycený plzeňský Blecha v utkání proti Brnu.