27.4.2012 otevřeno: 1279 x

Ani proti Lovosicím se prvních nadstavbových bodů Přerov nedočkal

Lovosice nedovolily Hanákům, aby dosáhli na první nadstavbové body. V pátek podvečer nadělili Severočeši Přerovu vysokou osmibrankovou porážku.

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 4. kolo

Přerov – Lovosice 24:32 (13:16)

Čtvrté nadstavbové kolo otevřel v pátek večer souboj Lovosic s Přerovem. Hosté na Hané trochu zaspali vstup do utkání, když v 8. minutě prohrávali 3:5, o dvě minuty později ale tři rychlé branky Landy, Škvařila a Motla vedly k obratu ve skóre na 6:5 a vedení už Lovosičtí ze svých rukou nepustili. Přerovu dovolili maximálně vyrovnat. O poločase vedly Lovosice 16:13 a nástup do druhé půle měly ještě dynamičtější. Na každou branku do své sítě zareagovali Severočeši alespoň dvěma do svatyně Hanáků, a tak deset minut před koncem zápasu vedli rozdílem deseti gólů 29:19. Ve 26. minutě vedli hosté už o jedenáct (32:21). Konečná korekce na závěrečný osmibrankový rozdíl byla pak zásluhou opor Kovaříka s Plškem.

Nejlepší střelci Přerova: Kovařík 6/1, Valášk 5, Plšek 5
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 6/1, Landa 5, Škvařil 5
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 1 – 6, rozhodčí: Novotný, Simu