23.4.2012 otevřeno: 926 x

Plzeň veze z cesty na východ republiky plný bodový zisk

Utkání ve Frýdku a Kopřivnici vzala Plzeň při jedné cestě. V předehrávce 5. kola porazila o branku Kopřivnici.

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo, 5. kolo, předehrávka

Kopřivnice – Plzeň 26:27 (14:17)

Aby ušetřila jednu cestu, odehrála po včerejším utkání ve Frýdku-Místku Plzeň ještě dnes i utkání v sousední Kopřivnici. A z výletu přes celou republiku si domů veze s veselou plný čtyřbodový zisk. Za kratší konec tahali Zápdočeši v Kopřivnici je v prvních deseti minutách, na jejichž konci prohrávali 4:2. Už ve 13. minutě ale měli vedení na své straně (6:5) a začali si postupně budovat náskok. Už tradičně podával kvalitní výkon strážce branky hostů Motlík, hlavně Reček si na něm opakovaně vylámal zuby, zkušený gólman stačil i sedmičku Gřese. Recept na něj ale našel Rachač, ten dokázal Motlíka překonat desetkrát. Po vydařeném úvodu druhé půle vedli Plzeňští už o šest gólů 25:19, v poslední desetiminutovce si ale vybrali slabou chvilku. Skórovali jen dvakrát, zatím co za záda plzeňského gólmana prošlo střel sedm. Minutu před koncem to tak bylo jen o branku. Body hostujícícm hráčům nakonec zachránil hrdina utkání Motlík, který vychytal Rachačovu vyrovnávací střelu.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 10/2, Gřes 4/1, Frančík 3
Nejlepší střelci Plzně: Škvařil 7, Blecha 5, Pohlmann 5/2
Sedmimetrové hody: 4/3 – 7/5, vyloučení: 5 – 7 (ČK Šindelář), rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 150