22.4.2012 otevřeno: 1309 x

Zubří nazaváhalo, první příčku nehodlá Dukle přenechat

Třetí nadstavbové kolo dnes uzavřela poslední tři utkání. Valaši dostáli papírovým předpokladům a poradili si s Přerovem, v dolní šestce podovaly Hrranice a Třeboň.

Tipgames extraliga - nadstavba 1. - 6. místo - 3. kolo

Zubří - Přerov 26:19 (15:9)

Domácí házenkáři dnes byli papírovým favoritem a této pozici dokázali bez větších obtíží dostát. Od začátku utkání byli tím lepším celkem na palubovce a udržovali si poměrně pohodlný náskok. V 10. minutě vedli 5:2, v 15. minutě 9:3, o přestávce 15:9. Dobře a často pálili Mičkal s Jurkou, vrásky přidělával Přerovským výbornými zákroky i Malina. Šňůra čtyř branek, které mezi 33. a 36. minutou padly do sítě Hanáků, znamenala navýšení rozdílu ve skóre už na deset gólů. Jedinou slabší chvilku si Zubřané vybrali až mezi 47. a 56. minutou, kdy se střelecky odmlčeli a naopak Plšek s Mužíkem pěti brankami stav utkání mírně zkorigovali. Poslední minuty utkání už ale opět patřily Zubří, jehož střelci nakonec nadělili Přerovu sedmibrankovou porážku.

Nejlepší střelci Zubří: Mičkal 7, Hanták 5, Jurka 4
Nejlepší střelci Přerova: Plšek 7/1, Kovařík 3, Hradil 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/1, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 225

Tipgames extraliga - nadstavba 7. - 12. místo - 3. kolo

Hranice – Třeboň 28:23 (12:14)

Po celý první poločas tahali za kratší konec provazu domácí házenkáři a dlouho to vypadalo, že dnes Jihočeši budou sahat po bodech. V 10. minutě vedli hosté 5:1, v 16. minutě 8:4 a nebýt mohutného dotahování v závěru první poločasu, o které se postaral hlavně Galus s Brožem, odnášeli by si Třeboňští do šaten větší než dvoubrankový náskok. Hned s úvodem druhé půle se ale utkání pro hostující házenkáře zlomilo. Na deset branek domácích házenkářů zareagovali jen třemi přesnými střelami a deset minut před koncem tak Hranice vedly 22:17. A přesně pětibrankový rozdíl ve skóre udržovaly Hranice tažené Galusem s Čadrou až do konce utkání. Pokusy Čapka s Loskotem už byly marné, hostující hráči už nedosáhli ani korekce a podlehli v Hranicích po vydařeném prvním poločase 23:28.

Nejlepší střelci Hranic: Galus 10, Čadra 5, Indrák 4
Nejlepší střelci Třeboně: Čapek 5, Zbíral 5, Loskot 5
Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1, vyloučení: 5 – 4, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 85

Frýdek–Místek – Plzeň 21:30 (8:15)

Jednoznačnou záležitostí byl zápas ve Frýdku. Plzeň si chtěla spravit reputaci po vysoké porážce v Hranicích a podařilo se jí to na výbornou. Po osmi minutách vedli Západočeši 5:1, o pět minut později 9:2. Motlík byl k nepřekonání a domácí házenkáře přiváděl k šílenství. Za první třicetiminutovku ho Frýdečtí překonali jen osmkrát, nejčastěji se to dařilo Kichnerovi s Petrovským. O přestávce dělil soupeře sedmibrankový rozdíl ve skóre, na začátku poslední čtvrtiny to bylo už o deset (14:24). Shodně pěti brankami se na tom podíleli Škvařil, Šindelář a Bečvář. Domácí sice bojovali, výraznější korekce skóre však nedosáhli a Plzni podlehli o devět.

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 5/3, Kichner 3, Petrovský 2, Komárek 2
Nejlepší střelci Plzně: Šindelář 5, Škvařil 5, Bečvář 5/1
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 225