18.4.2012 otevřeno: 2139 x

Zubří sesadilo Duklu z prvního místa tabulky

Hned druhé kolo přineslo jeden z nejnapjatěji očekávaných duelů – měření Dukly a Zubří dnes dopadlo ve prospěch Valachů a ti tak poskočili do čela tabulky.

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 2. kolo

Dukla – Zubří 25:29 (13:14)

Šlágr kola přinesl nesmírné divácké drama. Po dlouhé době vezou Valaši z Dukly oba body a pomohla jim k tomu i mohutná divácká podpora. Utkání bylo napínavé od začátku až do konce. Oba soupeři se střídali v držení minimálního náskoku. Obě družstva ale také předvedla řadu nepřesností, třeba mezi 10. a 15. minutou se až příliš často rozezvučela jen branková konstrukce. Do šaten si minimální vedení odnášeli hosté ze Zubří. S úvodem druhé půle Stržínek a Hanták bodovali, síť úspěšně hájil Malina a vedení Zuberských narostlo na čtyři branky. Deset minut před koncem vedli hosté už o šest. Kotrč s Mrázem sice mířili dobře, na valašské ostrostřelce však tentokrát nestačili. Zuberští a jejich fanoušci se tak mohli radovat z velecenného skalpu.

Nejlepší střelci Dukly: Šik 6/1, Kotrč 6/1, Kastner 4
Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 7, Hanták 7, Mičkal 5/2
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3, vyloučení: 6 – 5 (ČK Stržínek), rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 450

Lovosice – Karviná 33:28 (13:12)

O nic méně napínavý ale nebyl ani druhý ze soubojů nejlepších celků. Poté, co podlehli o parník v Zubří, si určitě chtěli Lovosičtí spravit reputaci. Za oběť jim padla Karviná. První poločas byl zcela vyrovnaný, největší náskok si vytvořily Lovosice ve 21. minutě (11:8) zásluhou Motla se Škvařilem. Do poločasu ale Karviná manko stáhla a drama pokračovalo. Vedení domácích ale po návratu z kabin zvolna branku po brance opět narůstalo. Ve 40. minutě to bylo o tři (20:17), v 50. minutě o pět (28:23), dvě minuty před koncem prohrávali hosté už o šest. V posledních minutách se sice vzepjali Chudoba s Kalousem k závěrečnému pokusu o korekci skóre, nakonec však přece jenom domácím Karviná podlehla pětibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 8/3, Krahulík 7, Škvařil 7
Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 9/3, Vančo 5, Petrovský 5
Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 430

Přerov – Jičín 28:39 (13:18)

Rozdílem třídy porazili dnes Jičínští Přerov. Utkání bylo vyrovnané jen v první čtvrtině. Další patnáctiminutovku vyhráli už hosté 9:3 o přestávce tak vedli o pět branek. Své vítězství pak zpečetili Východočeši už ve 45. minutě, kdy po šňůře dalších devíti branek, na které zareagovali Hanáci jen jedinkrát a to z ruky Mužíka, byl rozdíl ve skóre už dvanáctibrankový! O vítězi tak bylo již rozhodnuto, v palebné kadenci ale přesto hosté nepolevovali. Pěknou sumu bodů si do střelecké tabulky zapíšou Kraus, Kvasnička, Vocásek a Zeman. I přes mohutný finiš Mužíka s Perničkou podlehl dnes Přerov Jičínu o jedenáct branek.

Nejlepší střelci Přerova: Pernička 7/3, Plšek 7, Mužík 5
Nejlepší střelci Jičína: Kraus 8, Zeman 7, Vocásek 6, Kvasnička 6
Sedmimetrové hody: 4/3 - 0, vyloučení: 3 - 7, rozhodčí: Frieser L, Frieser B., diváků: 148

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 2. kolo

Hranice – Plzeň 34:20 (18:10)

Plzeňští se dnes museli udělat výlet přes celou republiku – ve tři hodiny totiž nastupovali v Hranicích proti domácímu celku, který jim v tabulce dolní šestky šlape na paty. Plzeň je z neúčasti v horní šestici zklamaná a jejich náladu asi ještě zhoršila dnešní nečekaně vysoká porážka. Krok s domácími totiž překvapivě udrželi jen prvních deset minut, tři rychlé branky Šíry, Indráka a Čadry znamenaly odskok domácích na tři branky rozdílu (8:5) a hosté sáhli po oddechovém čase. Ani ten je ale do hry nevrátil. Naopak jejich ztráta se stále pohybovala kolem pěti branek a během posledních pěti předpřestávkových minut narostla dokonce na osm gólů. Prvních deset minut druhé půle se pak vůbec nevyvedlo domácím. Nedokázali ani jedinkrát skórovat, a tak před dotažením soupeře zachránila Hranické jen kouzla brankáře Kučerky. Na začátku poslední čtvrtiny zápasu už ale zase vedli domácí o osm. V závěru už hráli Západočeši zcela odevzdaně a v Hranicích podlehli o třináct branek!

Nejlepší střelci Hranic: Dolák 10, Čadra 5/1, Indrák 5
Nejlepší střelci Plzně: Pohlmann 4, Bečvář 4/2, Vinkelhofer 3, Škvařil 3
Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2, vyloučení: 7 - 5, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 95

Třeboň – Brno 22:22 (12:10)

Na palubovce aktuálního outsidera soutěže bojovalo o první nadstavbové body Brno. A od rybníku Svět si odvezlo alespoň jeden. Začátek utkání vyšel lépe Jihočechům, kteří po deseti minutách hry vedli 6:3. Hosté se ale dokázali zkoncentrovat a o patnáct minut později srovnali se soupeřem krok (8:8). Potom se ale na dalších pět minut střelecky odmlčeli a Třeboňští se jim opět vzdálili na rozdíl tří branek. Návrat ze šaten se hostujícímu celku naopak dost vydařil. Úsek zápasu mezi 31. a 45. minutou vyhráli 7:2, jejich náskok byl stále ale jen třígólový (14:17). Dařilo se tradičně hlavně Hubáčkovi, ke kterému se přidali ještě Kudla s Mičolou. Poslední minuty zápasu pak byly jako na houpačce, a tak utkání, ve kterém se oba celky pravidelně střídaly ve vedení, skončilo zaslouženou remízou

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 6/3, Zbíral 4, Brchaň 4, Loskot 3
Nejlepší střelci Brna: Hubáček 5/1, Korejčík 4, Kudla 3, Mičola 3, Paseka 3
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 100

Kopřivnice – Frýdek-Místek 22:26 (11:14)

Ani Kopřivnice dnes body doma neudržela. Zatím se tak ukazuje, že v nadstavbě prakticky vůbec neplatí „můj dům, můj hrad“. První minuty sice patřily domácím (4:2), v závěru první půle už ale pomalu ale jistě začali budovat svůj náskok hosté. Stačilo jim k tomu posledních pět minut první třicetiminutovky a bylo to 11:14. Domácím se nedařilo ztrátu dotáhnout. Náskok hostů se stále pohyboval kolem pěti branek. Ačkoliv si dnes Gřes připsal devět úspěšných střel, většinu jich proměnil ze sedmimetrového hodu a střelecká potence jeho kolegů nebyla dostatečná, aby stačila na dobře nastartované frýdecké střelce Hese s Holbeinem. Frýdek si tak odváží z Kopřivnice čtyřbrankové vítězství.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 9/6, Veřmiřovský 5, Frančík 2, Reček 2
Nejlepší střelci Frýdku: Hes 6/2, Holbein 5, Petrovský 4
Sedmimetrové hody: 6/6 – 2/2, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 190