15.4.2012 otevřeno: 1902 x

První body vybojovala poměrně snadno i Karviná

První nadstavbové kolo bylo dne dohráno dalšími třema zápasy. I aktuálně třetí celek tabulky, Karviná, prošel utkáním s Jičínem bez větších problémů, v dolní šestce zabodovaly Hranice a Plzeň. Pro Západočechy je neúčast v horní šestce ohromným zklamáním, na utkání platili diváci jen dobrovolné vstupné. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 1. kolo

Karviná – Jičín 35:30 (19:12)

Ani třetí z lídrů extraligové tabulky nezaváhal - utkání Karviné s Jičínem mělo více než jednoznačný průběh. Jičínští udrželi krok jen do osmnácté minuty (10:9). Pak šňůra pěti branek z dílny Vanča a Petrovského znamenala únik domácích na šestibrankový rozdíl 15:9. Sedm branek ztráceli Jičínští na své hostitele o přestávce. Snižovat náskok domácích házenkářů se nedařilo Východočechům ani po návratu ze šaten. Ostrostřelec Tomáš Babák sice pálil ze všech sil, ani jeho deset branek však nepomohlo hostujícímu celku k zásadní korekci. Bojovné utkání tak skončilo za stavu 35:30.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 8/3, Vančo 6, Sliwka 6

Nejlepší střelci Jičína: Babák T. 10, Kvasnička 4, Zeman 4/2

Sedmimetrové hody: 7/5 – 3/2, vyloučení: 6 - 2, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 760

Foto Ivo Dudek

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 1. kolo

Hranice – Kopřivnice 29:22 (11:11)

V prvním poločase utkání se vedení přelévalo ze strany na stranu. Nejdříve se ho ujali hosté z Kopřivnice (3:5), po patnácti minutách hry vedly 6:5 Hranice, po dvaceti minutách hry tahali za delší konec provazu zase Kopřivničtí 8:6. Pro první třicetiminutovku byla charakteristická řada nepřesností a nevyužitých šancí a poločasové skóre bylo tak vyrovnaných 11:11. Hned v úvodu druhé půle se ale dvoubrankového vedení ujali domácí a definitivní zlom v utkání nastal ve 41. minutě. Mezi 40. a 51. minutou padlo do sítě hostů devět rychlých střel, na které zareagoval jen jedinkrát Hanzelka. Náskok domácích tak narostl na deset branek a tuto ztrátu zkorigoval do konce utkání jen mírně opět právě Hanzelka s Rachačem na konečných 29:22.

Nejlepší střelci Hranic: Magrla 5/1, Bajgar 5, Šíra 5, Dolák 5

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 6/5, Hanzelka 6, Veřmiřovský 4

Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/5, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 145

Šindelář překonal Schamse celkem pětkrát.

Foto Hynek Sladký

Plzeň – Třeboň 26:21 (14:7)

Jednoznačný vývoj mělo i utkání v Plzni. Tam přijela bojovat o první nadstavbové body poslední Třeboň. Vstup do utkání se Jihočechům obzvlášť nevydařil. Po patnácti minutách prohrávali 8:1, ve 26. minutě měli Třeboňští na svém kontě jen čtyři branky a prohrávali vysoko 4:13. Korekce na poločasových 14:7 pak byla zásluhou třeboňského křídelníka Kubíka. Ve druhém poločase i nadále dělil oba soupeře značný brankový rozdíl, který se několikrát rozrostl až do devíti brankových rozměrů (23:14). V domácím dresu se dařilo tradičním střeleckým oporám Bečvářovi se Šindelářem. O úpravu skóre na konečný přijatelný pětibrankový rozdíl se v závěru postaral opět Kubík.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 9/4, Šindelář 5, Vinkelhöfer 4, Strýc 4

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 6/1, Loskot 4, Čapek 3, Zbíral 3, Štěch 3

Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 210

Vinkelhofer dnes přispěl k výsledku čtyřmi brankami. Na snímku v "souboji" s Vojtěchem Štěchem.