14.4.2012 otevřeno: 1920 x

Zubří ani Dukla v úvodním kole nadstavby nezaváhaly

První zápasy nadstavbových bojů byly sehrány dnes večer v Zubří, Praze a Brně. Zatím co Dukelští i Zubřané, zápolící spolu o extraligový titul, jednoznačně zvítězili, v jihomoravské metropoli domácí házenkáři doma body neudrželi.

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 1. kolo

Dukla – Přerov 36:22 (19:12)

Hanáci sice proklouzli do horní šestky na poslední chvíli, ale rozhodně nepřijeli na hřiště lídra odevzdaní. Až do 14. minuty a skóre 7:7 byla hra velmi vyrovnaná. Duklu držel Petržala v brance, v dresu Přerova střelecky v úvodu zářil Kavka. Poprvé se do dvoubrankového náskoku dostala Dukla až v 15. minutě paradoxně při vlastním oslabení. Posledních pět minut první půle ale hosté nezvládli, a tak šli Pražané do kabin zásluhou šňůry branek se sedmibrankovým náskokem. Toto vedení bylo ve 38. minutě již desetibrankové, rozstřílel se totiž Vojtěch Šik a Vydra v brance Přerova tahal ze sítě jeden míč za druhým. Posledních patnáct minut se již utkání pouze dohrávalo. Diváci viděli postupně na hřišti všechny hráče obou laviček, včetně brankářských dvojek Suchého a Macháčka. Dukla tak splnila povinnost a na úvod nadstavby přehrála celek z Hané rozdílem čtrnácti branek.

Nejlepší střelci Dukly: Mráz 6, Piskaš 5, Kastner 5
Nejlepší střelci Přerova: Pernička 5/1, Kovařík 5/1, Plšek 3, Kavka 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2, vyloučení: 6 - 2, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 135

Zubří - Lovosice 27:19 (14:9)

První dvě branky zápasu padly do branky hostů a obě dával levý křídelník Mičkal. A protože se dařilo i na druhé straně levorukému Jurkovi, není divu, že šest z prvních deseti branek do lovosické sítě padlo z rukou křídelníků. Zubří předvádělo celou první půli „svou“ házenou založenou na tvrdé obraně podpořené skvělým Malinou v brance a rychlých protiútocích. Lovosice dobře kombinovaly, dlouho se držely na dvougólovem rozdílu, ale v závěru první půle i díky oslabení při vyloučení Landy nezabránily odskočení Valachů na pět branek. Prvních deset minut druhé půle – to byla ze strany domácích gólová smršť, a tak, když zvýšil Stržínek na 20:10, pokusil se zastavit další příval trenér hostů Srba time-outem. Hra se skutečně vyrovnala, přibylo dvouminutových trestů na obou stranách a z rychlých útoků se opakovaně prosazoval hostující reprezentant Motl. Ani on však nezabránil vysokému vítězství domácích.

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 8, Mičkal 6, Hanták 5
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 8/3, Škvařil 5, Landa 2, Kolomazník 2
Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/3, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 800

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 1. kolo

Brno - Frýdek Místek 24:32 (10:16)

Utkání celků dolní šestky nemělo favorita. Domácí nastoupili odhodlaně, ale zkušenější hosté neponechali nic náhodě. Dobře bránili, v útoku lépe kombinovali a byli nebezpeční ze všech postů. V poločase tak na ukazateli svítilo skóre 10:16. Kdo čekal ve druhé půli drama, byl zklamán. Domácí sice dřeli, několikrát korigovali na rozdíl pěti branek, ale na víc proti v pohodě hrajícím Severomoravanům neměli. V dresu Frýdku se střelecky dařilo především Dybovi, na domácí straně nikdo nepřekročil svůj stín. Oba body se stěhují na sever Moravy a potvrzuje se, že ani v nástavbě tentokrát nemusí platit „můj dům- můj hrad“.