25.3.2012 otevřeno: 2124 x

Základní část extraligy skončila, pro Karvinou a Frýdek vítězně

Všechny zápasy základní části extraligy jsou po dnešním večeru za namáni. Karviná vybojoval vítězství v Lovosicích, jednoznačnou záležitostí bylo pak utkání ve Frýdku, kde padl Přerov o jedenáct. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 22. kolo

Lovosice – Karviná 28:32 (16:13)

Prvních sedm minut utkání v Lovosicích bylo velmi vyrovnaných. Přece jen proti sobě dnes stály celky z horní části extraligové tabulky. Pak ale několik výborných zákroků Kylíška a koncentrovaná obrana domácích Karvinou zaskočila a hosté nevěděli co hrát. Úsek mezi 7. a 14. minutou prohráli 0:6 a museli začít stíhací jízdu. Do poločasu Lovosice udržely svůj náskok alespoň ve výšce tří branek. Slabou chvilku si vybrali naopak domácí mezi 37. a 41. minutou. Tehdy pěti brankami v řadě otočili Karvinští skóre opět ve svůj prospěch a v podstatě tak rozhodli o výsledku utkání (41. minuta, 18:21). Až do konce zápasu tahali Severočeši za kratší konec, deset minut před koncem prohrávali dokonce o sedm (22:29). O závěrečnou korekci na konečný čtyřbrankový rozdíl se nakonec postarali Berka s Jelínkem, i tak ale Lovosicím zůstává v tabulce extraligy 25 bodů, Karviná s 34 body ztrácí na druhé Zubří tři body.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 7/1, Berka 6, Horký 3, Kolomazník 3, Jelínek 3, Landa 3
Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 9/2, Petrvoský 7/2, Vančo 5
Sedmimetrové hody: 6/3 - 4/4, vyloučení: 3 – 6 (přímá ČK Kalous), rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 450

Motlovy rychlé úniky dnes na vítězství Lovosic nestačily.

Foto Patrik Pátek

Frýdek-Místek – Přerov 35:24 (17:12)

Do desáté minuty drželi vedení na své straně spíš hosté z Přerova (6:7), pak se ale do ráže dostali domácí a sypali do sítě hostů střelu za střelou. Ve 20. minutě vedli Frýdečtí 13:9, dvě minuty před přestávkou dokonce měli náskok šesti branek 17:11. Rozhodující brejk domácích přišel mezi 37. a 41. minutou, kdy šestibrankovou šňůrou navýšili Frýdečtí svůj náskok na dvanáct gólů (26:14)! A hosté nejen že už tento náskok soupeře neodmazali, naopak vedení domácích se ještě zvětšovalo (33:20). Toto manko snížili v poslední minutě až Pernička s Hradilem na konečných 35:24.

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 7, Meca O. 5, Meca R. 4, Vacula 4, Holbein 4
Nejlepší střelci Přerova: Pernička 6, Kavka 6, Kovařík 4
Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/1, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 310

Momentka ze souboje mezi Frýdkem a Přerovem.