24.3.2012 otevřeno: 2081 x

Jičín poprvé přišel doma o oba body, Dukla rozhodla v posledních vteřinách

Jednoznačnými záležitostmi mělo být utkání v Kopřivnici, předpoklady se však naplnily až ve druhé půli, kterou konečně ovládli Valaši. Ohromné drama se pak odehrálo v Jičíně, kde smolně přišli o bod domácí. O branku podlehli Dukle.

Tipgames extraliga - 22. kolo

Brno – Plzeň 20:23 (8:11)

V Plzni se museli vyrovnat s bolestivou ztrátou účasti v horní šestce a chuť si měli spravit v Brně. Tady se ale rozhodně nekonaly žádné brankové hody a v jarní části dobře nastartovaní Plzeňští vybojovali „jen“ tříbrankové vítězství. V první půli trvalo dnešním soupeřům dlouho, než se rozstříleli. Řada střeleckých pokusů končila mimo cíl, se spoustou ran si poradili brankáři a to na obou stranách. Poločasové skóre bylo chudých 8:11, když se v závěru první třicetiminutovky začalo přece jen střelecky trochu lépe dařit Západočechům. Ve druhé půli to dlouho vypadlo, že dnes Královopolští udrží body doma. Ve 40. minutě se domácí chopili vedení 14:13 a o to je Plzeňští připravili až pět minut před koncem. Pak už si ale hosté svůj náskok i přes ohromné nasazení domácích a výborné zákroky brankáře Bavlnky pohlídali a potvrdili tak své vyšší tabulkové postavení.

Nejlepší střelci Brna: Mičola 6/3, Joppek 5, Večeřa 3
Nejlepší střelci Plzně: Škvařil 6, Bečvář 4, Čiviš 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Kosmák, Simu, diváků: 183

Kopřivnice – Zubří 29:38 (15:18)

Hosté podle očekávání vlétli do utkání s vervou a po pěti minutách vedli 3:1. Domácí Kopřivnice ale rychle srovnala krok a při oslabení Zuberských šla dokonce do vedení. Zraněného Malinu vystřídal v 16. minutě v brance Orság. Zpět do vedení se Valaši dostali ve 20. minutě (10:11) a po sérii čtyř rychlých branek do sítě domácích si trenér Kopřivnice Bartoň vyžádal oddechový čas. Ani to ale Kopřivnici nehodilo zpět do pohody a o přestávce ztrácela na Zubří tři branky. Nízký poločasový rozdíl byl však vzhledem k tabulkovému postavení dnešních soupeřů trochu nečekaný. Od začátku druhého poločasu ale koncentrovanější Zubří už drželo otěže utkání pevně ve svých rukách. Po deseti minutách vedli Valaši o osm (20:28) a asi sedmi až devítibrankový náskok si udržovali po zbytek zápasu. Střelecky se dařilo hlavně Stržínkovi s Jurkou a Zubří po zlepšeném výkonu ve druhé půli dosáhlo téměř „povinného“ vítězství, které ho drží v těsném závěsu za vedoucí Duklou.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 11/2, Frančík 5, Aspiridis 4, Veřmiřovský 4/1
Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 7/1, Jurka 6, Vyjídák 5, Hanták 5
Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Novotný, Samek

Jičín- Dukla 24:25 (11:13)

Jičínští zatím nikomu nedovolili odvézt si z jejich palubovky plný bodový zisk. To se podařilo až dnes Dukle, i když cesta Pražanů k vítězství byla velmi těžká a k jejich vítězství pomohla i trocha štěstí. Celé utkání bylo velmi vyrovnané. Už v prvním poločase šlágru kola drželi vedení na své straně většinou hosté z Prahy, nebylo však vyšší než tříbrankové. Těsný náskok si Pražané udržovali i ve druhém poločase, deset minut před koncem ale domácí hrdina Babák vyrovnal na 19:19 a začalo obrovské drama. Tři minuty před konce to bylo zase o dvě branky zásluhou Piskače, v poslední minutě vyrovnal Král, v závěrečných čtyřech vteřinách ale z devítimetrového hodu rozhodli o svém nejtěsnějším možném vítězství házenkáři hostů a připravili tak Jičín o domácí neporazitelnost.

Nejlepší střelci Jičína: Babák 7/3, Vocásek 4, Kraus 4
Nejlepší střelci Dukly: Kastner 5, Sviták 4, Mráz 4, Kotrč 4/1, Krupa 4/2
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 640