17.3.2012 otevřeno: 1601 x

Favorité nezaváhali, vysokou porážku utržili házenkáři Třeboně, Frýdku i Brna

Další tři utkání 21. kola extraligy byla na programu dnes večer. Na palubovkách favoritů z Dukly, Zubří a Karviné dnes bojovaly celky dolní šestky a ani jeden z hostitelů nezaváhal. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 21. kolo

Dukla – Třeboň 28:21 (15:4)

Utkání na Dukle dnes připomínalo souboj dvou týmů ze zcela odlišných výkonnostních skupin. Třeboňští dokázali vstřelit první branku až po patnácti minutách hry, kdy už prohrávali 0:6. Ani poté, co nulu z jejich konta odmazal Kubík, se jejich střelecká potence zásadně nezvýšila. Naopak Syřínek s Krupou mířili často a přesně. Hosté proměnili za prvních třicet minut jen čtyři střely a o přestávce tak prohrávali o jedenáct 4:15. V úvodu druhého poločasu čtyřmi rychlými brankami domácí ještě navýšili svůj náskok – ve 34. minutě to bylo 19:5, ve 38. minutě 21:6. Potom ale domácí povolili, trenér zamíchal sestavou a tréninkový přístup k posledním minutám utkání Třeboňští několikrát potrestali. Ovšem bezpečný náskok si Dukla dobře pohlídala, a tak utkání nakonec skončilo osmibrankovou porážkou Jihočechů.

Nejlepší střelci Dukly: Syřínek 7, Krupa 5/3, Sviták 3
Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 6, Kubík 4, Měchura 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 0/0, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 110

Karviná – Frýdek-Místek 36:27 (21:13)

Ještě o branku vyšším rozdílem porazili v regionálním derby Karvinští Frýdek-Místek. Skóre bylo vyrovnané v podstatě jen během prvních osmi minut (4:4). Potom se ale rozstřílel Hastík, Frýdek chyboval a Karviná si začala budovat stále výraznější náskok. V 15. minutě vedli domácí 10:5, těsně před koncem druhé půle už o devět 21:12. Už počet branek vstřelený v první půli do sítě Frýdku byl poměrně vysoký, i ve druhé půli si pak domácí svou střeleckou aktivitou dokázali udržovat stále přibližně desetibrankový náskok. Skóroval především domácí Petrovský, autor jedenáct branek. Ještě pět minut před koncem vedla Karviná o čtrnáct branek, na konečných 36:27 korigovali Jan Holbein a jmenovec nejproduktivnějšího střelce domácích Leoš Petrovský.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský V. 11/1, Krahulec 5, Hastík 5
Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský L. 7/2, Holbein 5, Meca 7
Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2, vyloučení: 6 – 7 (ČK Kichner), rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 610

Vojtěch Petrvoský dnes nastřílel do branky Frýdku jedenáct střel.

Foto Ivo Dudek

Zubří – Brno 27:17 (14:9)

První dvě branky utkání sice padly do sítě Valachů, pak ale přišla sedmibranková šňůra v režii Zuberských a ti si pak po zbytek poločasu udržovali minimálně pětibrankový náskok. Před domácí publikum ale v dresu Brňanů se vrátil Tomáš Mičola a hned se zapsal jako nejlepší střelec hostujícího celku. I přes jeho šest úspěšných střel však narostla ztráta Králova Pole ve 47. minutě už na sedm branek (20:13). Poslední sedmiminutovku prohráli Královopolští vysoko 7:1 a z Valašska tak odjíždí s náloží deseti branek.

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 6, Bechný 5/3, Mičkal 4
Nejlepší střelci Brna: Mičola 6/2, Joppek 4, Ryšavý 3
Sedmimetrové hody: 5/4 - , vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Pavlíče, Tokoš, diváků: 500

Viktor Hastík byl dnes druhým nejproduktivnějším karvinským střelcem.