15.3.2012 otevřeno: 1569 x

V předehrávce převálcovala Plzeň Lovosice

21. kolo se dnes předehrávalo na západě Čech. Plzeň hostila Lovosice a utkání bylo pro domácí jednoznačnou záležitostí. Lovosice padly vysokým rozdílem 24:37. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 21. kolo, předehrávka

Plzeň – Lovosice 37:24 (19:12)

Plzeň stále usiluje o dosažení pozice v horní nadstavbové šestce. Na soupeře z Lovosic, aktuálně pátého, vlétli s vervou a po osmi minutách vedli 6:2, ve 14. minutě 10:4. Dobře mířil hlavně Šindelář s Bečvářem. Šestibrankové manko Lovosičtí ne a ne dotáhnout, i když hlavně křídelník Motl pálil ze všech sil. Na začátku druhé půle snížili Severočeši náskok soupeře na čtyři branky rozdílu (22:18), pak ale přišel rozhodující útok domácích házenkářů. Sedm rychlých branek do sítě Lovosic nezastavil ani time-out trenéra Srby. Deset minut před koncem to bylo o deset (29:19) a bylo rozhodnuto. Lovosice dnes nenašly síly na to, aby nepříznivý stav alespoň zkorigovali, naopak soupeři nakonec podlehly třináctibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil 10, Bečvář 9, Vinkelhofer 7
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 4, Jelínek 4, Horký 3, Kolomazník 3, Chroustovský 3/3
Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 380