11.3.2012 otevřeno: 1510 x

V Jičíně se body dělily, Frýdek doma neudržel ani jediný

V televizním utkání sledovali diváci drama, na jehož konci si Karviná odvážela domů jen jeden bod za remízu v Jičíně. Plzeň porazila Frýdek tříbrankovým rozdílem.

Tipgames extraliga – 20. kolo

Jičín – Karviná 29:29 (13:17)

V televizním utkání se dnes utkaly celky Jičína a Karviné. Hostující celek začal lépe a po dvou minutách vedl 2:0. Brzy se však domácí vzpamatovali a srovnali krok. Další výraznější odskočení se pak hostujícímu družstvu povedlo až v poslední pětiminutovce první půle, kdy se Karvinští soupeři vzdálili až na pět branek rozdílu (9:14). Poté dokázali sice házenkáři Karviné zásluhou Petrovského svůj náskok ještě navýšit, v poslední vteřině ale Rychna zkorigoval stav na poločasových 13:17. Dlouho si pak Karvinští dokázali svůj náskok udržovat. Pálili ze všech pozic, dařilo se hlavně Hastíkovi s Petrovským. Deset minut před koncem pořád ještě vedli pětibrankovým rozdílem, poslední desetiminutovku ale nezvládli. Kvasnička s Tomášem Babákem zaznamenali několik rychlých střel, na druhé straně karvinští střelci několikrát ztroskotali na brankáři Kurialovi. Vyrovnávací gól měl na svědomí v 58. minutě Král. V dramatických posledních minutách už nikdo neskóroval. Ani v oddechovém čase připravená akce domácích nebyla úspěšně zakončená, a tak se dnes u lesa Řáholce dělily body rovným dílem.

Nejlepší střelci Jičína: Babák T. 10, Zeman 5/4, Kvasnička 4. Král 4
Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 7/2, Hastík 6, Požárek 3, Mlotek 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 600

Frýdek – Místek – Plzeň 24:27 (9:15)

Hosté odskočili domácímu Frýdku poprvé ve 13. minutě a to na 8:4. Svůj náskok navýšili brzy na pět branek, do šaten šli dokonce s výhodou šesti gólů. Dobře mířil hlavně Škvařil, sekundovali mu Kust s Pohlmanem, ve druhé půli se přidal i Bečvář. V úvodu druhého poločasu ale potrápil Plzeňské domácí brankář Šoltés, i přesto jejich vedení narostlo až na osm branek. Mezi 40. a 50. minutou ale přišel výpadek Západočechů a domácí stáhli manko na pouhé tři branky (20:23). Na víc už ale nestačili a tříbrankový náskok nakonec Plzeň ubránila.

Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 6, Kichner 4/2, Petrovský 3/1, Meca 3
Nejlepší střelci Plzně: Škvařil 10/1, Bečvář 5/2, Šindelář 4
Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/5, vyloučení: 3 - 7, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 290

Momentka z utkání Frýdek-Místek - Plzeň.