Zápasy 20. kola bez překvapení

Přerov si snadno poradil s Třeboní, podobně jednoznačně zvítězily i Lovosice v Brně. A drama se nakonec neodehrálo ani při derby v Zubří.

Tipgames extraliga – 20. kolo

Třeboň – Přerov 27:38 (13:19)

Hanáci si dnes s třeboňskými házenkáři poradili jednoznačně. Ve 12. minutě se ujali vedení 7:4 a od té doby už nedovolili soupeři ani, aby jim dýchal na záda. Ve 20. minutě byl jejich náskok sedmibrankový 14:7 a dále narůstal. Jihočeši dělali víc technických chyb a Přerov toho dokázal využít. Až těsně před přestávkou Kotlaba korigoval na 13:19. I druhá půle se nesla v diktátu hostujících házenkářů. Na deset gólů narostl jejich náskok už ve 40. minutě, na začátku poslední desetiminutovky zvyšoval už jeden z nejlepších hostujících střelců Kovařík na 34:22. Vedle něj se blýskl deseti proměněnými střelami i Kavka. Přerované nepolevovali ani v závěru a soupeři tak nedovolili výsledek utkání ani upravit do přijatelnější podoby. Přerov tak s přehledem porazil Třeboň 38:27.

Nejlepší střelci Třeboně: Zbíral 6, Kubík 6, Mošovský 5

Nejlepší střelci Přerova: Kovařík 10, Kavka 10/3, Pernička 5/2

Sedmimetrové hody: 2/2 - 6/5, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 120

Brno – Lovosice 20:33 (10:19)

Lovosice od začátku utkání v jihomoravské metropoli plnily roli favorita. První poločas vyhrály o devět branek. Domácí házenkáři hostům často usnadňovali práci – neproměnili několik vyložených příležitostí a Lovosické naopak pouštěli do střeleckých pozic. Navíc jim chyběl kanonýr Hubáček. Ani ve druhé půli nedokázali Královopolští zkoncentrovat obranu a eliminovat nebezpečnost hostujících střelců. Ve 35. minutě vedli Severočeši už 22:10. V posledních deseti minutách sice diváci sledovali mírné střelecké nepřesnosti na obou stranách, náskok hostujícího celku však byl i tak více než dostatečný. Pět minut před koncem vedli hosté již 30:18, do konce zápasu se však domácí házenkáři přece jen dopracovali ke dvacáté brance, a tak při závěrečném klaksonu svítilo na ukazateli skóre 20:33.

Nejlepší střelci Brna: Mičola 7, Ryšavý 3, Joppek 3

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 7/1, Komárek 4, Berka 4, Šuma 4

Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/3, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 238

Zubří – Hranice 33:24 (20:13)

Do třinácté minuty byla hra vyrovnaná. Potom ale Hranickým nepomohla ani osobní obrana Stržínka, ani to, že asi v polovině prvního poločasu hrály dvojnásobnou přesilovku. Zubřané se dnes museli obejít bez zraněného Miky, ve druhé půli první třicetiminutovky začalo Zubří produkovat smršť rychlých protiútoků a zvyšovalo tak svůj náskok. Stejný scénář měl i druhý poločas. A tak když to bylo ve 40. minutě o deset, začalo mít utkání spíše tréninkový charakter, čehož obě střídačky využily k vyzkoušení všech hráčů lavičky. Zaskvěl se především druhý gólman Zubří Orság, který v posledních patnácti minutách inkasoval pouhých pět branek. Ale protože jeho protějšek, velezkušený Kučerka, předváděl také famózní zákroky, skončilo utkání devítibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 10, Bechný 5, Stržínek 4

Nejlepší střelci Hranic: Bajgar 6/5, Dolák 5, Šíra 4, Čadra č

Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/5, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 600