7.3.2012 otevřeno: 1382 x

Aspiranti na titul dnes bodovali

Dukla dnes předehrávala utkání 20. kola, Zubřané dohrávali kolo 16. Obě družstva si dnes na konto připsala dva body a Valaši se tak vzdálili o dva body pronásledovateli z Karviné.

Tipgames extraliga - 20. kolo, předehrávka

Kopřivnice – Dukla 27:35 (12:17)

První poločas večerní předehrávky v Kopřivnici byl dlouho vyrovnaný. Domácí házenkáři dokázali držet s favorizovanou Duklou krok až do 15. minuty a stavu 5:6. Pak přišly dvě rychlé branky do kopřivnické sítě a Pražané začali budovat svůj náskok. Dělali méně technických chyb a využívali ztrát domácích v útočné fázi. Mezi poločasy vedli hosté 17:12. Ve druhé půli si už Dukla v poklidu udržovala svůj náskok z první třicetiminutovky. V posledních patnácti minutách narostlo její vedení až na osm branek. Devíti brankami k tomu přispěl Piskač, na druhé straně byl nejúspěšnějším střelcem Rachač. Ani jeho deset proměněných střel nestačilo na nic lepšího, než na konečnou porážku Kopřivnice o osm gólů.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Rachač 10/3, Gřes 6, Reček 4
Nejlepší střelci Dukly: Piskač 9, Aliapulios 4, Mráz 4/2, Krupa 4/1, Šůstek 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 210

Tipgames extraliga – 16. kolo, dohrávka

Zubří – Plzeň 24:22 (9:10)

Ještě v prvním poločase se v Zubří dařilo lépe Plzni. V dohrávce se hosté brzy ujali vedení a v 11. minutě to bylo 4:0. Smůlu Zubří prolomil až Ondřej Mika a jeho družstvo se probudilo. Za pět minut bylo vyrovnáno 5:5 a až do konce poločasu se pak vedení přelévalo ze stran na stranu, do šaten šli s jednobrankovou výhodou ale opět Západočeši. Po celý druhý poločas se pak skóre tahalo o jedinou branku, ani jedno družstvo nedokázalo svému soupeři odskočit. Rozhodla tak poslední pětiminutovka. Během ní Plzeňští ani jedinkrát neskórovali. Malina totiž zamkl branku, síť Plzně rozvlnil ještě třemi brankami Stržínek a Zubří se tak před domácím fanklubem radovalo z cenných dvou bodů za napínavý a vyrovnaný souboj.

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 8/3, Jurka 4, Bechný 4, Mičkal 4
Nejlepší střelci Plzně: Škvařil 5/2, Šindelář 5, Bečvář 4
Sedmimetrové hody: 4/3 - , vyloučení: 3 – 6 (ČK Šindelář), rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 600