4.3.2012 otevřeno: 1590 x

Hranice se vypořádaly s Brnem

Po nevydařeném vstupu do utkání uhájily Hranice domácí palubovku před Brňany. 19. kolo tak bylo dohráno porážkou Králova Pole 28:20.

Tipgames extraliga - 19. kolo

Hranice – Brno 28:20 (12:11)

Hosté zaskočili v Hranicích domácí házenkáře a v 10. minutě vedli 6:0. Střeleckou smůlu prolomil až Čarda v 11. minutě a pak začali Hraničtí náskok soupeře postupně stahovat. Mezi 17. a 27. minutou se střelecky zase odmlčeli Královopoští a Hranice konečně vyrovnaly. Do dalšího poločasu si odnášely dokonce jednobrankové vedení. Po návratu ze šaten se domácím dařilo ještě líp – po patnácti minutách druhé třicetiminutovky vedli o pět 19:14, čtyři minuty před koncem byl jejich náskok už sedmibrankový. Dařilo se Herdovi s Indrákem. Brněnští ostrostřelci Mičola s Večeřou sice odpovídali, náskok soupeře ale nestáhli. Brno si tak odváží z Hranic osmibrankovou porážku a domácí se tak dotáhli na Plzeň, která má však zápas se Zubřím k dobru.

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 9, Dolák 5, Herda 4, Indrák 4
Nejlepší střelci Brna: Večeřa 6, Mičola 6, Koubek 2, Ryšavý 2, Křibík 2
Sedmimetrové hody: 4/0 – 1/0, vyloučení: 5 - 8, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 210