3.3.2012 otevřeno: 2256 x

Zubří dosáhlo proti Dukle opět jen na bod

O přestávce vedli Valaši v Praze rozdílem šesti branek, nakonec si však domů vezou jen bod. Lovosice uhájily doma vítzěství před Frýdkem-Místkem a v Karviné nepřisputili domácí zaváhání proti Třeboni. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 19. kolo

Lovosice – Frýdek-Místek 30:25 (18:15)

Domácí se ujali diktátu utkání hned po prvních pěti minutách a brzy si vypracovali náskok 7:3 (8. minuta). O dalších osm minut později ale bylo vše jinak a hosté vyrovnali na 10:10. V závěru poločasu opět překulili Lovosičtí vedení na svou stranu a do konce utkání už jej nepustili ze svých rukou. Dlouho se drželi házenkáři hostujícího družstva na dostřel dvou tří branek, v závěru utkání ale jako by jim došly síly. Deset minut před koncem prohrávali o pět 23:28 a největší měrou se na tom podíleli Motl s Berkou. Pětibrankové manko už Frýdečtí do konce utkání nezkorigovali, když od 49. minuty proměnili jen dvě branky a z Lovosic odjíždějí poraženi.

FOTOGALERIE zde

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 8/4, Škvařil 6, Berka 5
Nejlepší střelci Frýdku: Hes 6/1, Dyba 4/2, Meca 4
Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/3, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 420

Berka, autor pěti branek Lovosic, v souboji s frýdeckým Mecou. Ve setřeleckém souboji ho porazil 5:4.

Foto Patrik Pátek

Dukla – Zubří 31:31 (14:20)

Divácky nejzajímavější souboj kola se odehrával v Praze. S mohutnou diváckou kulisou sem dorazili Valaši a vstup do utkání se jim velmi vydařil. V 6. minutě se poprvé ujali vedení a to postupně navyšovali. Bohužel šestibrankový náskok, který si vytvořili v závěru prvního poločasu, hosté ze Zubří brzy ztratili. Dukelští dokázali využít několika nepřesností v soupeřově hře, ve 39. minutě už dělily oba soupeře jen dvě branky a trenér Mika musel sáhnout po záchranné brzdě v podobě oddechového času. Pražané cítili šanci na obrat v zápase a nedovolili soupeři vybudovat si zpět pohodlný náskok. V polovině druhé třicetiminutovky tak svítilo na ukazateli 23:24. Dukelští se statečně vyrovnali se ztrátou Petržaly, ve 49. minutě bylo vyrovnáno 25:25 a vyhecované utkání těchto tradičních rivalů směřovalo ke svému stejně tradičnímu dramatickému závěru. Poslední desetiminutovku načala Dukla tím, že se po dlouhé době chopila jednobrankového vedení. To jim ale Zubřané dlouho neponechali a skóre se tak tahalo stále o jednu branku. Poslední minutu dohrávali hosté proti Dukle oslabené o dva hráče v poli a o vyrovnání na 31:31 se postaral Mičkal.

Nejlepší střelci Dukly: Krupa 5/1, Piskač 4, Lehocký 4, Kastner 4, Šik 4
Nejlepší střelci Zubří: Mika 10, Stržínek 6, Vyjídák 5
Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 430

Karviná – Třeboň 37:21 (21:11)

Aspirant na medaile z Karviné nepřipustil na vlastní palubovce proti poslední Třeboni žádné překvapení. Soupeře nenechal utkání ani zdramatizovat. Už první poločas skončil desetibrankovým rozdílem. Vedení domácích začalo narůstat zásadněji po prvních patnácti minutách hry a na poločasovém stavu se nejvíce podepsali Vančo s Petrovským. Kolem 40. minuty začal náskok Karviné ještě narůstat. Ve 45. minutě bylo vedení už dvanáctibrankové (29:17) a za posledních patnáct minut přidali do sítě Třeboně ještě dalších osm branek. Na ně odpověděli Třeboňští čtyřmi góly, a tak při závěrečném klaksonu svítilo na ukazateli 37:21.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 10/2, Vančo 8, Hastík 5/1
Nejlepší střelci Třeboně: Kotlaba 5/1, Brcháň 5, Loskot 4, Štěch 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Králíček, Simu, diváků: 800