1.3.2012 otevřeno: 1845 x

Plzeň rozstřílela Jičín

Jičín je opravdu nevyzpytatelný soupeř, že ale podlehne v Plzni tak jednoznačným způsobem asi čekal málokdo. Za první poločas proměnili Východočeši jen pět branek a domů si vezou nálož dvanácti branek.

Tipgames extraliga – 19. kolo

Plzeň – Jičín 25:13 (18:5)

Dlouhých deset minut si počkali Jičínští na první gól v utkání. Ve chvíli, kdy jej Vocásek v dresu Jičína proměnil, vedla Plzeň už 6:0. Ani po té, co se konečně hosté odlepili od nuly, se jejich střelecká potence příliš nezlepšila. Jako by byli Východočeši zakletí. Ne a ne trefit branku a ve 20. minutě prohrávali už o jedenáct 12:1. Druhou banku do Motlíkovy sítě přidal až Babák ze sedmičky. Za 25. minut hry dokázali jičínští házenkáři vstřelit pouhých pět branek, do jejich sítě nasypali do přestávky Západočeši branek třináct. Ve druhé půli se chvilku zdálo, že branky nebudou střílet pro změnu domácí, jejich náskok z první třicetiminutovky však byl více než dostatečný, a tak nedovolili Jičínu víc, než korekci na desetibrankový rozdíl 9:19. Do konce utkání svůj náskok opět bezpečně navýšili a tak netradičně ve čtvrtek předvedli pětistovce fanoušků vysokou porážku aspiranta na medaile.

Nejlepší střelci Plzně: Bečvá 7/2, Pohlmann 4, Škvařil 4
Nejlepší střelci Jičína: Naimann 6/3, Babák T. 3/1
Sedmimetrové hody: 4/4 - 6/4, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 480

Roman Bečvář dnes nastřílel do jičínské branky sedm z pětadvaceti branek.