26.2.2012 otevřeno: 2165 x

Dukla si udržuje svůj bodový náskok, Valaši nadělili čtyřicítku Hanákům

Po dopoledním nedělním utkání si další dva body odváží z Hranic suverénní Dukla. Večer bylo 18. kolo Tipgames extraliga dohráno zápasem mezi Přerovem a Zubřím a Valaši nadělili hostům z Přerova jednačtyřicet branek.

Tipgames extraliga – 18. kolo

Hranice – Dukla 21:25 (12:13)

První poločas v Hranicích byl jako na houpačce. Vedení 4:1 se ujali v 11. minutě hosté, ve 22. minutě domácí otočili na 8:7, minutu před přestávkou vedli zase Pražané 13:11. Dařilo se Bajgarovi, na druhé straně dobře pálili Kotrč s Kastnerem. Druhý poločas zahájily oba celky oslabeny – hosté o jednoho, domácí o dva hráče a snad i toto napomohlo k navýšení náskoku Dukly na 16:12. Ve 43. minutě bylo ale zásluhou Herdy vyrovnáno na 18:18. Tehdy ale Dukelští zaveleli k závěrečnému ataku. Čtyři branky v řadě znamenaly odskočení na 22:18 a tuto ztrátu už domácí do konce utkání nedotáhli. Čtyřbrankovým rozdílem dnešní souboj skončil a Dukla tak o dva body navýšila svůj náskok na prvním místě tabulky nejvyšší mužské soutěže.

Nejlepší střelci Hranic: Indrák 4, Weintritt 4, Galus 3/3, Bajgar 3
Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 9/2, Kastner 6, Piskač 3
Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 280

Zubří – Přerov 41:20 (23:13)

První poločas zahájili lépe hosté z Přerova – už po pěti minutách vedli 3:1. Potom ale domácí zlepšili obranu i přechod do útočné fáze a hlavně svými rychlými útoky záhy nejen že odmazali soupeřův náskok, ale i rychle zvyšovali vlastní vedení. Mezi 23. a 28. minutou se sesypalo do branky Hanáků osm rychlých střel především z ruky Randýska a hosté odpadli. O přestávce svítilo na ukazateli 23:13. Desetibrankovou ztrátu udržovali Přerované první čtvrthodinu po návratu ze šaten, poslední minuty ale přinesly další brankovou smršť a opět do sítě Přerova. Poslední desetiminutovku prohráli hosté 1:10 a od Valachů tak odjíždí s náloží jednačtyřiceti gólů.

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 7, Mika 6, Stržínek 6
Nejlepší střelci Přerova: Hradil 7, Plšek 4, Kovařík 3
Sedmimetrové hody: 0/0 – 1/0, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 800