Jičín míchá kartami horní šestky

Dramatický duel mezi Lovosicemi a Jičínem si nenechte ujít zítra ráno ze záznamu na ČT4. V napínavém souboji nakonec zvítězil Jičín, další drama se odehrávalo v Brně a Kopřivnici. PŘIDÁNA FOTOGALERIE Z JIČÍNA

Tipgames extraliga – 18. kolo

Třeboň – Plzeň 17:24 (9:10)

První poločas u rybníka Svět přinesl pěknou podívanou a vyrovnanou hru a nic nenasvědčovalo, že ve druhé půli domácí Jihočeši tak propadnou. Skóre bylo zcela vyrovnané, i když Třeboňští stále dotahovali soupeřův minimální náskok. Zlom v utkání přišel ve 43. minutě. Na šňůru pěti branek z ruky plzeňských kanonýrů Tonara a Šindeláře domácí nezareagovali, další útok proti třeboňské síti pak přišel tři minuty před koncem. Tehdy už dělilo oba soupeře osm branek (15:23). Žádný z domácích střelců nezapsal do své kolonky více než tři trefy a i malá střelecká úspěšnost Třeboňských (jen 17 vstřelených branek) byla dokladem, že plzeňská obrana vedená Motlíkem je dlouhodobě silnou zbraní Západočchů a jedním z důvodů, proč dnes soupeři podlehla Třeboň vysoko 17:24.

Nejlepší střelci Třeboně: Štěch 3, Zbíral 3, Kotlaba 3/1
Nejlepší střelci Plzně: Tonar 5, Šindelář 5, Bečvář 4
Sedmimetrové hod: 2/1 – 2/1, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 150

Brno – Frýdek-Místek 28:26 (13:13)

Ani první poločas v jihomoravské metropoli nenaznačil, kdo se bude radovat z dalších extraligových bodů. Frýdečtí motivovaní jiskřičkou naděje na postup do horní nadstavbové skupiny se několikrát dostali do vedení o dvě branky, domácí házenkáři ale vždy dokázali srovnat krok. První třicetiminutovka skončila za stavu 13:13 a napínavý souboj pokračoval i po návratu ze šaten. V 50. minutě šňůrou tří branek šli do dvoubrankového vedení Brňané, hosté ještě srovnali. Další dvoubrankový náskok Brna už ale Frýdečtí nedotáhli a v napínavém souboji se tak nakonec z vítězství radovali Královopolští.

Nejlepší střelci Brna: Večeřa 4, Paseka 4, Zim 3, Ryšavý 3, Koubek 3/1, Hubáček 3, Řezník 3
Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hladký 5, Holbein 5, Hes 4/2, Meca 4
Sedmimetrové hod: 3/1 – 5/2, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 285

Kopřivnice – Karviná 22:24 (11:11)

Utkání v Kopřivnice bylo oproti předpokladu některých velmi vyrovnané. Žádný ze soupeřů nedokázal hlavně v první půli odskočit ani na rozdíl dvou branek a skóre se tak stále tahalo. Kopřivničtí hráli s obrovským nadšením, naopak Karvinští přistoupili k utkání trochu rezervovaně a i to byl jeden z důvodů, proč o poločasu svítilo na ukazateli 11:11. Podobný průběh měla i druhá půle. Deset minut před koncem za stavu 19:22 mohli Karvinští rozhodnout navýšením na čtyři branky rozdílu, nedokázali však využít trhák. Naopak domácí korigovali na 20:22 a drama tak trvalo až do konce. Dvoubrankový náskok ale hosté uhájili a proti regionálnímu soupeři tak vybojovali další dva důležité body.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 8/2, Rachač 4/1, Reček 3
Nejlepší střelci Jičína: Sliwka 6, Petrovský 5, Vančo 4
Sedmimetrové hod: 3/3 – 2/2, vyloučení: 4 - 8, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 300

Momentka z utkání Jičín - Lovosice.

Foto Patrik Pátek

Jičín – Lovosice 24:21 (11:14)

V Jičíně měli dlouho navrch Lovosice. V 15. minutě vedly 9:4, čtyř až pětibrankový náskok si udržovali po většinu poločasu, v závěru první třicetiminutovky ale Jičínští korigovali. Na konci první pětiminutovky popřestávkové půle Tomáš Babák snížil už na jeden jediný gól rozdílu a do 47. minuty pak šlapal Jičín Lovosicím na paty. Asi třináct minut před koncem utkání šli Jičínští zásluhou Naimanna poprvé do vedení a jejich nástup Lovosice nezachytily. Rázem prohrávaly 18:21 a ani střely Motla, ani zásahy Šálka nevedly k dalšímu obratu ve skóre. Ve šlágru kola, který máte možnost sledovat ze záznamu na ČT4 Sport zítra o půl deváté ráno zvítězili domácí od lesa Řáholce.

Nejlepší střelci Jičína: Kvasnička 6, Vocásek 5/1, Kraus 3, Babák T. 3
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 8/3, Škvařil 3, Horký 3
Sedmimetrové hod: 1/1 – 3/3, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 860

Lovosičtí si s sebou přivezli do Jičína autobus fanoušků.