22.2.2012 otevřeno: 1816 x

Zubří střídá Karvinou na druhé příčce

Utkání 17. kola dohrávaly dnes týmy, jejichž vzájemné měření sil vždy slibuje zajímavou podívanou. Tu si v Karviné nenechala ujít téměř tisícovka diváků, dočkali se však porážky domácích a radosti Zuberských.

Tipgames extraliga – 17. kolo

Karviná – Zubří 25:28 (14:17)

Zubří si po smutném vyřazení z Vyzývacího poháru spravilo chuť v utkání proti Karviné a aktuálně druhý nejlepší celek Extraligy sesadilo z této skvělé pozice. Utkání se neslo ve velmi napjatém duchu. Hráči obou celků byli vyhecovaní na maximum. První poločas přinesl velmi rychlou a atraktivní házenou - hra byla velmi vyrovnaná, častěji však dotahovali domácí a to někdy až tříbrankový náskok Valachů (26. minuta 12:15). O napětí nervů svědčí i fakt, že ve 14. minutě byl za stržení Stržínka v rychlém útoku vyloučen s červenou kartou Vančo a v následné roztržce byli potrestáni i další hráči obou celků. Nástup do druhé půle vyšel lépe Zubřanům. Ve 38. minutě vedli 22:17 a pětibrankový náskok si udržovali až do 51. minuty. Pak se však střelecky odmlčeli. Do konce utkání skórovali již jen jednou a umožnili tak Krahulcovi se Sliwkou korigovat na konečný tříbrankový rozdíl.

Nejlepší střelci Karviné: Hastík 6/3, Petrovský 5/1, Sliwka 4, Krahulec 4
Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 10/5, Jurka 5, Hanták 4
Sedmimetrové hody: 9/7 – 5/5, vyloučení: 5 (přímá ČK Vančo) - 6, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 927

Hrálo se tvrdě a pořádně se do toho umí opřít i Tomáš Mičkal.